Plany zagospodarowania do konsultacji

Michałowice

Do 25 lipca mieszkańcy mogą zapoznać się z planami zagospodarowania przestrzennego dla części Michałowic, Opaczy i Granicy. Dokumenty zostały wyłożone do wglądu publicznego.

Z punktu widzenia mieszkańców plany mają kluczowe znaczenie. Określają bowiem co w danej okolicy może zostać wybudowane i czy w danym sąsiedztwie można spodziewać się np. wielkopowierzchniowych sklepów, obiektów przemysłowych lub osiedla. Dlatego konsultacje i zapoznanie się z ich treścią jest tak ważne.

Do wglądu obecnie są cztery takie dokumenty dla obszarów „Michałowice Wieś”, „Opacz Mała”, Granica część IIB (cmentarz parafialny)” i „Skośna” w Granicy. – Z projektem planu wraz z  prognozą oddziaływania na środowisko można zapoznawać się   do 25 lipca, w  godz. 10.00-15.00 (z wyjątkiem sobót, niedziel i  świąt) w  urzędzie gminy Michałowice – informuje michałowicki magistrat. Plany zagospodarowania dostępne są także w wersji elektronicznej na stronie internetowej gminy.

W najbliższym czasie odbędą się również dyskusje publiczne o rozwiązaniach w nich przyjętych. Wszystkie odbędą się sali konferencyjnej urzędu gminy, według następującego harmonogramu: poniedziałek, 18 lipca o godz. 16.00, tematem będzie plan dla Michałowic; środa, 20 lipca, godz. 15.00 – Skośna w Granicy; środa, 20 lipca, godz. 16.00 – Granica II B; poniedziałek, 25 lipca, godz. 16.00 – Opacz Mała.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.