Piastów inwestuje w budynki komunalne

Piastów

Kilka miesięcy temu w Piastowie oddano do użytku nowy budynek komunalny, ostatnio miasto uzyskało także wysokie dofinansowanie na odnowę części wspólnych w kilkunastu nieruchomościach. Ponadto są plany na wybudowanie dodatkowych 20 mieszkań komunalnych.

Niewystarczająca liczba mieszkań komunalnych to bolączka wielu większych miast. Niestety nie inaczej jest w Piastowie. Władze jednak starają się uzupełnić tę lukę. Przypomnijmy, że nie tak dawno na rogu ul. Sułkowskiego i ul. Żbikowskiej oddano do użytku nowy budynek komunalny. Piastowski urząd pozyskał również środki na remont istniejących budynków komunalnych (widoczny na zdjęciu budynek znajduje się przy ul. Gęsickiego 3 i jako jeden z wielu przejdzie zmiany). Dofinansowanie wynosi ponad 6,2 mln zł.

Kwota ta zostanie przeznaczona na odnowę części wspólnych budynków komunalnych. – Program odnowy tkanki mieszkaniowej dotyczy 11 naszych budynków. W ramach tego programu wyremontujemy części wspólne budynków komunalnych. Mieszkania same w sobie nie będą podlegały odnowie w związku z tym naborem. Mowa tu o odnowie dachów, klatek, wymianie okien itd. Sukcesywnie ogłaszamy przetargi, dwa z nich powinny zostać wkrótce rozstrzygnięte – mówi Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Zwróciliśmy się również z pytaniem: czy są plany stworzenia nowych mieszkań komunalnych? – Nie tak dawno temu oddaliśmy 37 mieszkań i sukcesywnie zawiązujemy umowy z nowymi mieszkańcami. Wszystkie te mieszkania niebawem zostaną zasiedlone. Oczywiście potrzeby są znacznie większe, dlatego już planujemy budowę kolejnych mieszkań. Na tę chwilę plany związane z tym zadaniem są w fazie założeń projektowych. Prace budowlane chcemy rozpocząć w przyszłym roku. Powstanie około 20 mieszkań, w podobnym standardzie do tych, które ostatnio oddaliśmy – podkreśla Szuplewski. – Docelowo zastanawiamy się czy rozbudujemy jedną z kamienic w centrum miasta, na zasadzie dobudowy do niej nowego budynku i dodatkowo remontu całej kamienicy, czy wybudujemy całkowicie oddzielny budynek. To nie zostało jeszcze przesądzone – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Piastów inwestuje w budynki komunalne”

 1. XXX pisze:

  wasze ulice (do remontu), nasze kamienice (dla swoich), stare powiedzenie żydowskie…

 2. Plusss pisze:

  Co wy tu z podatkami wyjeżdzacie przecież 1/2 mieszkańców Piastowa to słoiki i podatki płacą gdzie indziej.
  Placów zabaw wystarczy. Kurtyny wodne to fajny pomysł .
  Basen jest i w Ursusie i Pruszkowie to po co u nas.

 3. Ojoj pisze:

  Same Hondy hahahahah

 4. Igor pisze:

  na to co Państwo by chcieli aby było robione nie ma dofinansowań a miasto nie będzie miało pieniędzy bo przez 20 lat będzie spłacało inwestycję za 80 mln w postaci LO, której koszt realizacji wynosi 43,5 mln, oto taka sobie fanaberia burmistrza…..

 5. Mieszkaniec pisze:

  Nam trzeba wodnego placu zabaw, kurtyn wodnych, atrakcji !!!!!!

  • Kibol pisze:

   Kurtyny wodne ok .
   Co do placy zabaw to jestem na nie. Wystarczy to co jest.
   I jeszcze zakaz wstępu niektórych bombelków do sklepów . Drogie MADki ja nie musze słuchac wrzasków waszych bombelków jak idę do sklepu to chce spokojnie zrobić zakupy a nie słuchac wrzasków )

 6. mega pisze:

  Dlaczego od czasów Gierka nic nie robi się w zachodniej części Piastowa. Nawierzchnie Ul. Moniuszki, Ogińskiego, Sułkowskiego, Barcewicza to horror. Brak jakichkolwiek inwestycji, remontów, wszystko szare bure i dziurawe. Żal patrzeć na to upadłe miasto.

 7. przemek pisze:

  Bardzo mnie dziwi kwestia priorytetów miasta. Jestem rozczarowany. Zero inwestycji w moim rejonie od kilku lat. Po co płacę tu podatki.

  • Rrr pisze:

   Basen? Pomysł ciekawy, a czy zastanowil sie Pan nad dalszym ciągiem takiej inwestycji?? Czy pomyślał Pan kosztach utrzymania pielegnacji etc? Czy po prostu: trzeba basen, bo my chcemy?!

  • Hhh pisze:

   Ile komentarzy tyle idiotów!!!!

 8. Ja pisze:

  Miasto powinno inwestować w obiekty służące wszystkim mieszkańcom np basen a nie fundować mieszkania pojedyńczym osobą

 9. Alicja pisze:

  I nawet juz tam ktos znajdzie prace trzyma ten lokal komunalny – gratisowe mieszkanie. Na koszt podatników. Po co brać kredyt skoro miasto daje mieszkanie!

 10. Anonim pisze:

  ja pie……….. od kiedy bezrozumne rozdawnictwo to inwestycja

 11. Olo pisze:

  Zobaczycie jakie auta parkują pod mieszkaniami komunalnymi a potem zastanówcie się czy Was na takie stać. Banda nierobów i cwaniaków żyjących na koszt podatnika….. A ja mam yebać 30 lat kredytu.

  • Xd pisze:

   No proszę słoma z butów wystaje Pan nowo bogacki w hlewiku chowany ,oni też płacą podatki ,normalnie pracują ,trzeba było złożyć wniosek i czekać cierpliwie na mieszkanie nim nie kazał ci brać kredytu widocznie jest cie stać na niego i pamiętaj karma wraca

  • Marko pisze:

   Mowa o tych 20 letnich autach albo 30 letnich he he dobre normalnie limuzyny jest czego po zazdrościć

  • A co pisze:

   Słoik zazdrościć

  • Może pisze:

   A jakie parkują?

   • Nil pisze:

    No napewno nie jakieś wystrzalaowe bez przesady ,po Co ta nienawiść do innych mają niech se mają ,mieszkania samochody 3/4 osób w piastowie tak ma więc czego tu zazdrościć trochę więcej empatii do drugiego człowieka

  • Marko pisze:

   Weź człowieku zastanów się co piszesz kto ci kazał brać ten kredyt widocznie jest cie stać by to spłacać ,wszyscy płacą podatki nawet ci nieroby ,patusy jak ich nazywacie płacą podatki i czynsze które nie są małe trochę empatii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły