Piastów inwestuje w budynki komunalne

Piastów

Kilka miesięcy temu w Piastowie oddano do użytku nowy budynek komunalny, ostatnio miasto uzyskało także wysokie dofinansowanie na odnowę części wspólnych w kilkunastu nieruchomościach. Ponadto są plany na wybudowanie dodatkowych 20 mieszkań komunalnych.

Niewystarczająca liczba mieszkań komunalnych to bolączka wielu większych miast. Niestety nie inaczej jest w Piastowie. Władze jednak starają się uzupełnić tę lukę. Przypomnijmy, że nie tak dawno na rogu ul. Sułkowskiego i ul. Żbikowskiej oddano do użytku nowy budynek komunalny. Piastowski urząd pozyskał również środki na remont istniejących budynków komunalnych (widoczny na zdjęciu budynek znajduje się przy ul. Gęsickiego 3 i jako jeden z wielu przejdzie zmiany). Dofinansowanie wynosi ponad 6,2 mln zł.

Kwota ta zostanie przeznaczona na odnowę części wspólnych budynków komunalnych. – Program odnowy tkanki mieszkaniowej dotyczy 11 naszych budynków. W ramach tego programu wyremontujemy części wspólne budynków komunalnych. Mieszkania same w sobie nie będą podlegały odnowie w związku z tym naborem. Mowa tu o odnowie dachów, klatek, wymianie okien itd. Sukcesywnie ogłaszamy przetargi, dwa z nich powinny zostać wkrótce rozstrzygnięte – mówi Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Zwróciliśmy się również z pytaniem: czy są plany stworzenia nowych mieszkań komunalnych? – Nie tak dawno temu oddaliśmy 37 mieszkań i sukcesywnie zawiązujemy umowy z nowymi mieszkańcami. Wszystkie te mieszkania niebawem zostaną zasiedlone. Oczywiście potrzeby są znacznie większe, dlatego już planujemy budowę kolejnych mieszkań. Na tę chwilę plany związane z tym zadaniem są w fazie założeń projektowych. Prace budowlane chcemy rozpocząć w przyszłym roku. Powstanie około 20 mieszkań, w podobnym standardzie do tych, które ostatnio oddaliśmy – podkreśla Szuplewski. – Docelowo zastanawiamy się czy rozbudujemy jedną z kamienic w centrum miasta, na zasadzie dobudowy do niej nowego budynku i dodatkowo remontu całej kamienicy, czy wybudujemy całkowicie oddzielny budynek. To nie zostało jeszcze przesądzone – dodaje.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Piastów inwestuje w budynki komunalne”

 1. XXX pisze:

  wasze ulice (do remontu), nasze kamienice (dla swoich), stare powiedzenie żydowskie…

 2. Plusss pisze:

  Co wy tu z podatkami wyjeżdzacie przecież 1/2 mieszkańców Piastowa to słoiki i podatki płacą gdzie indziej.
  Placów zabaw wystarczy. Kurtyny wodne to fajny pomysł .
  Basen jest i w Ursusie i Pruszkowie to po co u nas.

 3. Ojoj pisze:

  Same Hondy hahahahah

 4. Igor pisze:

  na to co Państwo by chcieli aby było robione nie ma dofinansowań a miasto nie będzie miało pieniędzy bo przez 20 lat będzie spłacało inwestycję za 80 mln w postaci LO, której koszt realizacji wynosi 43,5 mln, oto taka sobie fanaberia burmistrza…..

 5. Mieszkaniec pisze:

  Nam trzeba wodnego placu zabaw, kurtyn wodnych, atrakcji !!!!!!

  • Kibol pisze:

   Kurtyny wodne ok .
   Co do placy zabaw to jestem na nie. Wystarczy to co jest.
   I jeszcze zakaz wstępu niektórych bombelków do sklepów . Drogie MADki ja nie musze słuchac wrzasków waszych bombelków jak idę do sklepu to chce spokojnie zrobić zakupy a nie słuchac wrzasków )

 6. mega pisze:

  Dlaczego od czasów Gierka nic nie robi się w zachodniej części Piastowa. Nawierzchnie Ul. Moniuszki, Ogińskiego, Sułkowskiego, Barcewicza to horror. Brak jakichkolwiek inwestycji, remontów, wszystko szare bure i dziurawe. Żal patrzeć na to upadłe miasto.

 7. przemek pisze:

  Bardzo mnie dziwi kwestia priorytetów miasta. Jestem rozczarowany. Zero inwestycji w moim rejonie od kilku lat. Po co płacę tu podatki.

  • Rrr pisze:

   Basen? Pomysł ciekawy, a czy zastanowil sie Pan nad dalszym ciągiem takiej inwestycji?? Czy pomyślał Pan kosztach utrzymania pielegnacji etc? Czy po prostu: trzeba basen, bo my chcemy?!

  • Hhh pisze:

   Ile komentarzy tyle idiotów!!!!

 8. Ja pisze:

  Miasto powinno inwestować w obiekty służące wszystkim mieszkańcom np basen a nie fundować mieszkania pojedyńczym osobą

 9. Alicja pisze:

  I nawet juz tam ktos znajdzie prace trzyma ten lokal komunalny – gratisowe mieszkanie. Na koszt podatników. Po co brać kredyt skoro miasto daje mieszkanie!

  • Alicja z Pisu pisze:

   Miasto nie dało ale wynajęło . I ci ludzie płacą czynsze i to nie małe .

 10. Anonim pisze:

  ja pie……….. od kiedy bezrozumne rozdawnictwo to inwestycja

 11. Olo pisze:

  Zobaczycie jakie auta parkują pod mieszkaniami komunalnymi a potem zastanówcie się czy Was na takie stać. Banda nierobów i cwaniaków żyjących na koszt podatnika….. A ja mam yebać 30 lat kredytu.

  • Xd pisze:

   No proszę słoma z butów wystaje Pan nowo bogacki w hlewiku chowany ,oni też płacą podatki ,normalnie pracują ,trzeba było złożyć wniosek i czekać cierpliwie na mieszkanie nim nie kazał ci brać kredytu widocznie jest cie stać na niego i pamiętaj karma wraca

  • Marko pisze:

   Mowa o tych 20 letnich autach albo 30 letnich he he dobre normalnie limuzyny jest czego po zazdrościć

  • A co pisze:

   Słoik zazdrościć

  • Może pisze:

   A jakie parkują?

   • Nil pisze:

    No napewno nie jakieś wystrzalaowe bez przesady ,po Co ta nienawiść do innych mają niech se mają ,mieszkania samochody 3/4 osób w piastowie tak ma więc czego tu zazdrościć trochę więcej empatii do drugiego człowieka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły