Opieka dentystyczna w pruszkowskich szkołach. Umowa podpisana

Pruszków

Władze Pruszkowa podpisały umowę na opiekę dentystyczną dla uczniów miejskich szkół podstawowych. To oznacza, że ponad 5 tys dzieci będzie mogło bezpłatnie leczyć się stomatologicznie.

Wprowadzenie opieki dentystycznej w szkołach to obowiązek narzucony samorządom w całym kraju odgórnie. W połowie września tego roku w życie weszła ustawa w której mowa o tym, że każda szkoła podstawowa i średnia musi mieć do dyspozycji stomatologa oraz pielęgniarkę lub higienistkę. Tak będzie też w Pruszkowie, gdzie miasto jest organem prowadzącym dla szkół podstawowych. Umowa w tej sprawie została właśnie podpisana.

– Cieszę się, że mogę poinformować, że podpisaliśmy umowę na realizację świadczeń stomatologicznych dla 5559 uczniów szkół podstawowych. Współpraca obejmie cztery obszary: edukację, diagnostykę i profilaktykę, leczenie stomatologiczne, realizację i wsparcie w założeniu gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej nr 10. Wszystkie świadczenia będą wykonywane uczniom bezpłatnie – zaznacza Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

Edukacja ma polegać na zwiększaniu świadomości i wspieraniu zachowań prozdrowotnych, profilaktyka obejmować będzie badania przesiewowe. Leczenie ma odbywać się w pełnym zakresie na zasadach refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Świadczenia stomatologiczne dla pruszkowskich uczniów zapewni firma Corten Medic, która ma na swoim koncie podobne przedsięwzięcie w Zwoleniu.

Opieka dentystyczna to nie jedyna zmiana, jaką wprowadziła nowa ustawa. Na jej mocy zwiększyć ma się rola szkolnej pielęgniarki, która będzie odpowiedzialna za współpracę z dyrekcją szkoły, z rodzicami, identyfikowanie potrzeb zdrowotnych uczniów. Przewiduje również, że w stanach nagłego zagrożenia zdrowia, podczas przewożenia ucznia karetką pogotowia, pielęgniarka lub higienistka może towarzyszyć dziecku w drodze do szpitala i w szpitalu – do czasu przybycia rodziców.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Opieka dentystyczna w pruszkowskich szkołach. Umowa podpisana”

 1. Pruszkowiak pisze:

  Czyzby to Pani Zastepca prowadzi ? 😉
  https://www.youtube.com/watch?v=JDpddzJrQSQ

 2. rety pisze:

  super wiadomość

 3. Brwinowianin pisze:

  Wracają dobre sprawdzone systemy, które zniszczyli za czasów nierządów PO-PSL- UNIA WOLNOŚCI, teraz ichniejsza najnowsza nazwa to Koalicja Obywatelska. Udają demokratów i krytykują polski rząd PiS , podkopują tylko dołki

 4. gość pisze:

  Super. szacun 🙂

 5. Cieszę się! pisze:

  No wreszcie! To podstawa!

 6. Gość Niedzielny pisze:

  inicjatywa fajna, od czegoś trzeba zacząć. Ale biorąc po uwagę, że w 2020 roku mamy 2024 godzin roboczych, a uczniów 5559 to daje około 21 minut na ucznia. Trochę mało…

  • rety pisze:

   i co wg ciebie wszyscy będa chodzili do dentysty? niektórzy mają zdrowe zęby i nie musząchodzić.

 7. Grabarz pisze:

  Czy w naszej narodowo socjalistycznej ojczyźnie wystarczy przodowniczek pielęgniarek, które w robotniczym czynie spełnią oczekiwania najpolskiego towarzysza prezesa?

 8. Kk pisze:

  Ani słowa jak oni zamierzają to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły