Ogłoszono przetarg na budowę przedszkola w Podkowie

Podkowa Leśna

Podkowiański magistrat ogłosił postępowanie przetargowe na rozbiórkę istniejącego budynku przedszkola i budowę nowego w standardzie pasywnym. Budowa ma zakończyć się do końca czerwca przyszłego roku.

Jak zapowiadał na początku stycznia burmistrz Podkowy Leśnej, przetarg miał zostać ogłoszony jeszcze do końca tamtego miesiąca. Jednak nastąpiło nieznaczne opóźnienie i procedura wystartowała w lutym. Ważna informacja jest taka, że przedszkole czeka ogromna zmiana. Stary budynek, który powstał na przełomie lat 80-tych i 90-tych, zostanie zrównany z ziemią, a na jego miejscu pojawi się nowy.

Główne wejście do przedszkola zostanie zlokalizowane od strony ul. Głównej. Ten dwukondygnacyjny budynek będzie posiadał pięć oddziałów. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 1,5 tys. m kw. Co warto podkreślić, został on zaprojektowany w standardzie pasywnym, a to oznacza, że jego roczne zapotrzebowanie na ogrzewanie i wentylację wyniesie nie więcej niż 15 kWh/m kw. W tym celu układ funkcjonalny budynku dostosowano do czterech stron świata, aby zmaksymalizować zyski cieplne od światła słonecznego w miesiącach zimowych. Z kolei, żeby chronić budynek przed przegrzewaniem w sezonie letnim zastosowana zostanie ażurowa elewacja z licznymi występami z pionowych desek.

Kształt budynku przedszkola został zbliżony do kwadratu. Jego południowa część zostanie przeznaczona na sale zajęciowe z zapleczem socjalnym, zaś część północna posłuży jako biurowa, socjalna, kuchenna i techniczna.

Dokładne koszty budowy będą znane gdy poznamy oferty, które wpłyną w przetargu. Urząd szacuje koszt inwestycji na poziomie 12-14 mln zł.

Na czas rozbiórki, a później budowy, przedszkole zostanie przeniesione do szkoły podstawowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Ogłoszono przetarg na budowę przedszkola w Podkowie”

 1. sceptyk pisze:

  Piękny budynek… Dzieci… A gdzie ogrodzenie? plac zabaw??? trawa nieskoszona? Ja już mamimy ludzi, to pełnym obrazem sytuacji.

 2. nnnnnnnnnnnn pisze:

  cus drogo

 3. Kpina pisze:

  Gdzie jest przedszkole w Parzniewie?! Podobno 6 lat temu już miało zostać wykonane. Rok w rok termin jest przekładany. Podatki się zbiera ale żeby dać coś mieszkańcom to juz problem.

  • aa pisze:

   przedszkole w Parzniewie powinien z własnej kieszeni wybudować urzędnik co podjął decyzję o wybudowaniu tam osiedla (w polu) bez infrastruktury w tym szkolnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły