Odnaleziono skradzione samochody

Pruszków

Policji udało się odnaleźć dwa samochody, które skradziono metodą na śpiocha z jednej z posesji z pruszkowskiej dzielnicy Ostoja.

Przypomnijmy. Włamywacze podjęli się kradzieży aut w nocy z 8 na 9 grudnia. Najpierw udało się znaleźć kluczyki, a następnie wyprowadzili samochody z posesji na dzielnicy Ostoja. Złodziejom nie sprawił problemu fakt, że bramę zastawiał inny pojazd. Udało im się przestawić Toyotę, a w środku zostawili kluczyki.

Włamywacze wykorzystali fakt, że właściciele posesji spali. Policja wszczęła czynności dochodzeniowo-śledcze i po kilku dniach udało się odnaleźć skradzione auta. Cały czas nie zatrzymano złodziei. – Udało nam się odzyskać dwa skradzione pojazdy. Trwają dokładne badania aut, które pozwolą nam zyskać dodatkową wiedzę. Samochody znajdowały się na terenie Pruszkowa – mówi nam st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policja nadal pracuje nad ustaleniem personaliów włamywaczy. Czy coś już ustalono? – Sprawa nadal jest w toku. Prowadzimy działania, których celem jest zatrzymanie sprawców kradzieży z włamaniem – informuje st. asp. Dąbrowska.

Kradzież „na śpiocha” jest jedną z najbardziej zuchwałych form jaką stosują złodzieje. Włamywacze wykorzystują fakt, że domownicy śpią i wchodzą do budynku. Należy pamiętać, żeby szczelnie zamykać drzwi, okna oraz bramy. Ważne jest, aby unikać przyzwyczajeń i nie zostawiać kluczyków oraz ważnych dokumentów w widocznych miejsach.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.