Oddział wewnętrzny oficjalnie otwarty

Pruszków

2 mln zł – tyle kosztował remont Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Pruszkowie. Dziś odbyło się jego oficjalne otwarcie.

Remont oddziału rozpoczął się na początku sierpnia ubiegłego roku. Z całkowitego użytkowania został wyłączony tylko na miesiąc, później równolegle z działalnością szpitala prowadzono roboty. Choć interna działa już od stycznia to, jej oficjalne otwarcie nastąpiło w poniedziałek o godz. 10.00.

Jako pierwszy głos zabrał wojewoda mazowiecki: – Służba zdrowia w Polsce powinna się znacznie zmienić. Zdrowie jest jednym z fundamentów bezpieczeństwa obywateli. Istotny elementem jest pokrycie oczekiwań z możliwościami finansowymi. Jestem przekonany, że władze powiatu pruszkowskiego ten aksjomat mają bardzo blisko siebie, dzięki czemu będą mogły dalej wspólnie podejmować decyzje co do przyszłości tego szpitala – podsumował Zdzisław Sipiera. – Sądzę, że najbliższe lata będą dużymi inwestycjami tak, żeby mieszkańcom całego powiatu zapewnić maksymalnie dobrą i na najwyższym poziomie obsługę. Życzę, by to wszystko się udało – dodał. 

Swojego zadowolenia nie krył również wicestarosta powiatu: – Oddział co prawda nie duży, ale wykonany z dużą pieczołowitością, pokazuje właściwy kierunek działania i właściwy sposób myślenia o służbie zdrowia. Nie deklaracje, a przede wszystkim pieniądze i inwestycje. Oczywiście nie jest to jakiś wielki standard pięciogwiazdkowego hotelu, jest to po prostu norma, standard, który powinien funkcjonować we wszystkich oddziałach tego szpitala i wszystkich szpitali w Polsce. Do tego będziemy dążyć – mówił Krzysztof Rymuza.

– Jak już zwrócono uwagę, najważniejszy jest pacjent i jakość opieki nad tym pacjentem. Zostały stworzone nowe warunki i standardy – skomentował Tomasz Sławatyniec, dyrektor szpitala.

Na oddziale pojawiły się nowe sale oraz wiele niezbędnych urządzeń. Sala intensywnego nadzoru wyposażona jest w dwa łóżka elektrycznie sterowane, dzięki czemu personel szpitala będzie miał nieco ułatwioną pracę. Dodatkowo łóżka wyposażone są w materace przeciwodleżynowe. Sama sala połączona jest z punktem dyżurnym pielęgniarek za pomocą szerokich drzwi przesuwnych.

Pojawiło się też kilka zmian dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Od strony klatki schodowej wymieniono drzwi łączące ją z interną oraz te prowadzące na zewnątrz. Dodatkowo „na dwór” prowadzą nowe schody, z odpowiednio dużym podestem. Piętro wyżej na klatce zamontowano specjalne okno połączone z czujnikami przeciwdymnymi.

Warto dodać, że na ścianach nowego oddziału pojawiły się ciekawe fotografie przedstawiające Pruszków.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.