Oddaj starą choinkę

Pruszków

Styczeń to miesiąc, kiedy ruszają porządki domowe po świętach Bożego Narodzenia. Podczas sprzątania pojawia się dylemat, co zrobić z prawdziwą choinką, która gubi igły. Pruszkowianie mogą oddać je za darmo.

Święta Bożego Narodzenia to przyjemny czas, jednak nie trwa on w nieskończoność. Już w styczniu większość ludzi zdejmuje świąteczne dekoracje i pakuje je do pudełek. Od wielu lat coraz więcej osób decyduje się na zakup choinki prawdziwej. Świąteczne drzewka wypełniają pomieszczenia pięknym zapachem. Niestety naturalne sosny, świerki oraz jodły są nietrwałe. W przypadku, gdy świąteczne drzewko jest w doniczce i ma korzenie można posadzić je do ziemi. Niektóre choinki są jednak ucięte i nie ma można przedłużyć ich dalszego życia. Mieszkańcy mogą oddać je w ramach zbiórki choinek.

Od środy 13 stycznia mieszkańcy nieruchomości zamieszkałych będą mogli oddać drzewka.

Choinki będą odbierane w każdą środę, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, bądź mailowym z wydziałem ochrony środowiska urzędu miasta w Pruszkowie.

Telefon do wydziału ochrony środowiska urzędu miasta w Pruszkowie:

(22) 735-87 40

(22) 735-87-86

(22) 735-87-99

(22) 735-88-17

Adres mailowy do wydziału ochrony środowiska urzędu miasta w Pruszkowie:

srodowisko@miasto.pruszkow.pl

Choinki można oddawać do środy 10 lutego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.