Nowy teren zielony w Pruszkowie. Mieszkańcy mają głos

Pruszków

W bezpośrednim sąsiedztwie pruszkowskiego Parku Żwirowisko, w miejscu dawnego parkingu, powstanie nowy zielony zakątek. O tym jak będzie wyglądał, mogą zdecydować mieszkańcy.

Chodzi o teren przy ul. Latter, na którym funkcjonował strzeżony parking. Działka przylega bezpośrednio do Parku Żwirowisko, nie dziwi więc decyzja o przeznaczeniu jej na rekreację. I właśnie aktywny wypoczynek ma być motywem przewodnim tego miejsca.

Przygotowane zostały już trzy odrębne propozycje zagospodarowania nowego zielonego zakątka. Trafią one pod ocenę mieszkańców, którzy będą mogli zgłosić swoje pomysły i uwagi. – Na potrzeby konsultacji społecznych przygotowane zostały trzy wstępne koncepcje zagospodarowania terenu. Z uwagi na zróżnicowane oczekiwania dotyczące sposobu zagospodarowania terenu oraz funkcji jaką ma pełnić, zdecydowano o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami, którzy będą mieli możliwość określenia swoich oczekiwań – czytamy w komunikacie pruszkowskiego magistratu.

Wśród proponowanych rozwiązań jest m.in. budowa siłowni plenerowej, budowa wielofunkcyjnego boiska, a jedna z koncepcji zakłada powstanie nie jednego, a nawet dwóch wydzielonych miejsc do gry m.in. w piłkę nożną czy tenisa. Ze wszystkimi trzema propozycjami można zapoznać się na stronie urzędu miasta (link znajdziecie tu). Dostępna jest tam także elektroniczna ankieta w tej sprawie.

Jeśli ktoś woli bardziej tradycyjną drogę zapoznania się z materiałami, to koncepcje zostały wyłożone też do wglądu w Administracji Osiedla przy ul. Lalki, w Przedszkolu Miejskim nr 13 oraz w Urzędzie Miasta Pruszkowa w Wydziale Ochrony Środowiska (pokój 19). A 10 września od godz. 18.00 w przedszkolu przy ul. Antka odbędzie się spotkanie konsultacyjne przeznaczone dla mieszkańców.

Po zakończeniu całej procedury i wyborze jednej z propozycji, jak zapewnia pruszkowski magistrat, ruszy przetarg na wykonanie szczegółowego już projektu tej inwestycji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.