Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Pruszkowskim

Pruszków

Czasem nasza sytuacja prawna zmusza nas do skorzystania z pomocy lub porad profesjonalistów. W Powiecie Pruszkowskim możecie skorzystać z takich usług nieodpłatnie.

Aby skorzystać z pomocy, należy zgłosić się co najmniej 2 dni wcześniej telefonicznie (tel. 22 738 14 63) lub mailowo (pod adresem npp@powiat.pruszkow.pl).

Korzystając z nieodpłatnej pomocy prawnej, możemy uzyskać informacje na temat swojej sytuacji prawnej, wskazówek dotyczących rozwiązania problemów prawnych. Ponadto prawnik pomoże nam sporządzić pismo o zwolnienie z kosztów sądowych, o ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata albo innego przedstawiciela w procesie sądowo-administracyjnym.

Możemy również udać się po poradę. Wówczas prawnik udzieli informacji o aktualnym stanie prawnym i poradzi, jak można rozwiązać problem prawny. Może także pomóc ustalić plan działania i pomóc w jego realizacji. Poradnictwo obywatelskie obejmuje głównie porady dla osób zadłużonych, a także z zakresu spraw mieszkaniowych i zabezpieczenia społecznego. Więcej informacji tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Pruszkowskim”

  1. Zagloba6 pisze:

    Raszyn pow Pruszkowski tam potrzebny jest prokurator nie prawnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły