Niektórzy mają długi weekend. Oto kilka pomysłów na jego spędzenie

Uncategorized

Nadszedł długi weekend, przynajmniej dla niektórych. Ci którzy wzięli sobie wolny czwartek i piątek mogą naprawdę wypocząć i to na wiele sposobów. My tylko podsuwamy Wam kilka pomysłów.

Często żeby zobaczyć coś ciekawe wybieramy setki, a nawet tysiące kilometrów od miejsca naszego zamieszkania. A tymczasem wiele niezwiedzonych miejsc znajduje się niedaleko. Co powiecie na Milanówek? Może właśnie mrukniecie pod nosem „a co tam takiego niby jest?”. No właśnie… Wędrując szlakiem milanowskich willi w jeden dzień można dowiedzieć się wiele na temat losów tego miasta. Trasa prowadzi wzdłuż najciekawszych 31 obiektów pochodzących z lat 20. i 30. XX w. i odkrywa tajemnice kryjące się w zabytkowych budynkach. Z pewnością dowiecie się wiele ciekawych faktów na temat przeszłości miasta i nacieszycie wzrok pięknem architektury minionych czasów.

A Otwock, który znajduje się całkiem niedaleko? To propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Do wyboru trzy specjalnie wyznaczone trasy tematyczne o różnych długościach: Lata świetności Otwocka (6,5 km), Otwock uzdrowiskowy i sanatoryjny (11,4 km), Śladami PRL-U (14,5 km). Na szlakach znajdują się liczne wille, muzea i zabytkowe obiekty.  Drogę można pokonać pieszo lub rowerem. Na każdą z tras można przeznaczyć jeden dzień i  bez pośpiechu podziwiać uroki miasta.

Może Park Kampinoski? Jeśli chcecie dokładnie zbadać to miejsce to nie wystarczy Wam jeden dzień. W otulinie Parku na uwagę zasługuje Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie oraz dworek, pałac i dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Na parkingach w Dąbrowie Leśnej i Roztoce są punkty małej gastronomii. Na terenie Kampinoskiego Parku znajdują się również miejsca noclegowe: Julinek – dawna Baza Cyrkowa, Łubiec – Szkolne Schronisko Młodzieżowe, Stara Dąbrowa – Szkoła Instruktorów Chorągwi Stołecznej ZHP. W bliskim sąsiedztwie Puszczy, w gminach Czosnów, Kampinos i Leszno funkcjonuje 6 gospodarstw agroturystycznych. Ponadto znajdziecie tam wiele zabytkowych drzew (pomniki przyrody), dwory, pałace oraz wspaniałe krajobrazy. A także wiele, wiele innych.

Może wypad nad wodę. Jedną z ciekawszych opcji wydaje się Zalew Żyrardowski. Można tam pluskać się w wodzie i opalać na plaży. Ucieszą się również wielbiciele wędkowania, dla których powstały specjalne pomosty. Na miejscu do Waszej dyspozycji są również siłownia plenerowa, boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej, ścieżka rowerowa i alejki spacerowe. Atrakcji nie zabraknie. Warto zarezerwować sobie weekend by wypocząć nad wodą, aktywnie lub wylegując się na kocyku

Co powiecie na Twierdzę Modlin? Niewiele osób wie, że w naszym sąsiedztwie mamy najdłuższy budynek w Europie! To Cytadela Twierdzy Modlin. Warto poświęcić jeden dzień, by poznać ten obiekt i zobaczyć go na własne oczy. Można zwiedzać go samodzielnie, ale my polecamy zorganizowanie większej grupy i wyprawę z przewodnikiem.

Mozna też wybrać coś bardziej niecodziennego, np. wakeboarding. Co to takiego? Wskakujecie na deskę (podobna do snoboardowej), łapiecie uchwyt wyciągu, mija kilka chwil i płyniecie po powierzchni wody. W internecie znajdziecie wiele filmów pod tym zagadnieniem. Miejsca do uprawiania tego sportu są bardzo blisko m.in. w Grodzisku Mazowieckim, Adamów 18 oraz w Brwinowie przy ul. Błońskiej 37.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.