Nie żyje Tadeusz Jakubowski

Pruszków

To kolejna smutna wiadomość w powiecie pruszkowskim... Zmarł Tadeusz Jakubowski, honorowy obywatel miasta, architekt, autor książek, zaniak.

Tadeusz Jakubowski urodził się w 1931 r. w Pruszkowie. Mając zaledwie 22 lata został aresztowany i więziony do 1955 r. w Pałacu Mostowskich, na Rakowieckiej i w Rawiczu. Pracował w biurze projektów w Warszawie, publikował swoje wspomnienia w prasie codziennej i periodycznej. Jego debiutem literackim była książka „Znakiem tego oskarżony”, wydana przez Wydawnictwo Świat Książki w roku 2008, gdy miał siedemdziesiąt siedem lat.

Jakubowski został uhonorowany m.in. medalem pamiątkowym „Pro Masovia” przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Prezesa Rady Ministrów oraz statuetką Urbs Nova przez prezydenta Pruszkowa.

Pruszkowska Książnica wydawała książki jego autorstwa: „Lata prawie bezgrzeszne”, „Obrazki, przeważnie miniatury”, „Migawki, zdarzenia et cetera…”, „Kram rozlicznego gatunku”, „Pruszków dawno temu”, „Scribo, ergo sum…” oraz „Znakiem tego oskarżony”.

Tadeusz Hubert Jakubowski był także współautorem (razem z Jerzym Kazimierzem Blancardem) albumu „Pruszków piórkiem i piórem”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Nie żyje Tadeusz Jakubowski”

 1. 997lukasz1@wp.pl pisze:

  13.12.2019 11.00 kościół na Żbikowie

 2. Tasirek pisze:

  Miałam zaszczyt i przyjemność znać Tadzia. Razem uczestniczyliśmy, przez wiele lat, we Mszach Świętych odprawianych w intencji harcerek i harcerzy drużyn Tworkowskich. Niejedno ognisko wspólnie ” na polanie dogasaliśmy”. Był cudowny, zawsze życzliwy i uśmiechnięty. Tadziu będzie mi Ciebie bardzo brakować. Pozostaniesz na zawsze w mym sercu i w mej pamięci. Odszedłeś pełnić Wieczną Wartę. Czuwaj Druhu. Ania Suchożebrska z domu Sitarek

 3. Łukasz pisze:

  13.12.2019 godz 11.00 kościół na Żbikowie

 4. Czytelni pisze:

  Napiszcie, kiedy pogrzeb, bardzo proszę.

 5. Ryszard Radyn pisze:

  Nie umiem i nie lubię komentować takich wiadomości. Odszedłeś Sąsiedzie w mgłę nieskończoności i sam zostałem w tym naszym domku. Będzie mi Ciebie brakowało i zostanie tylko puste podwórko, nasze koty i pamięć.

 6. dziadek pisze:

  Niczym grom z jasnego nieba dotarła do mnie tragiczna wiadomość – Tadeusz Hubert JAKUBOWSKI nie żyje. Powiedzieć wspaniały człowiek, gawędziarz, pisarz, przyjaciel to nie powiedzieć NIC!!! Żegnaj Przyjacielu! Spoczywaj w spokoju, bo na to całym życiem wyjątkowo uczciwie zapracowałeś.Pozostaniesz w naszych sercach i pamięci na zawsze. Wiesław POŚPIECH z rodziną.

 7. Olga Miksa-Bujas pisze:

  Czy znajdę gdzieś informację o dacie i miejscu pogrzebu?

 8. Pruszkowianka pisze:

  Miałam zaszczyt znać pana Tadeusza, bardzo skromny, mądry człowiek, niezwykle zasużony dla miasta. Przykra wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły