Naprawią drzwi przy Czarnej Drodze

Pruszków

Co z drzwiami przy Czarnej Drodze w Pruszkowie? – Zostaną naprawione – zapewniają kolejarze.

Problem wraca niczym bumerang. W sierpniu ubiegłego roku informowaliśmy o uszkodzonych drzwiach na wysokości Czarnej Drogi w Pruszkowie. Materiał można znaleźć tu. Nadal trzeba czekać… – Zdewastowane drzwi przy Czarnej Drodze w Pruszkowie zostaną naprawione. Przygotowujemy się do ogłoszenia postępowania, które umożliwi nam naprawy także w innych miejscach, gdzie wandale uszkodzili drzwi ewakuacyjne. Całość prac planujemy wykonać w ciągu kilku miesięcy – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Kolejarze zwracają uwagę na rolę, którą spełniają drzwi ewakuacyjne. Jednak nie wszyscy traktują je zgodnie z przeznaczeniem. – Należy pamiętać, że drzwi ewakuacyjne spełniają bardzo ważną funkcję – w przypadku niebezpieczeństwa umożliwiają sprawne opuszczenie terenu kolejowego. Drzwi otwierają się tylko w jedną stronę. Niestety, niektórzy próbują używać ich jako przejście na drugą stronę torów. Wtedy najczęściej dochodzi do dewastacji. Sygnalizowaliśmy problem Straży Ochrony Kolei oraz policji z prośbą o częstsze patrole w tych miejscach – zaznacza Jakubowski.

Niejednokrotnie przechodzenie przez tory w niedozwolonym miejscu kończyło się tragicznie. – Przypominamy za pośrednictwem kampanii „Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!”, że przechodzenie przez tory dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach. Przechodzenie na „dziko” jest zabronione i niebezpieczne. Rocznie tego typu lekceważące zachowanie i wchodzenie na tory w miejscach niedozwolonych powoduje nawet 200 śmiertelnych wypadków – podaje przedstawiciel PKP PLK.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.