Nabór wniosków do podkowiańskiego budżetu obywatelskiego

Podkowa Leśna

Mieszkańcy Podkowy Leśnej mogą zgłaszać swoje pomysły do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Czas na składanie wniosków upłynie 19 lipca.

Do rozdysponowania przez mieszkańców jest 100 tys zł. Nie jest to ogromna kwota, ale też w ramach budżetu obywatelskiego zazwyczaj realizowane są drobniejsze przedsięwzięcia jak np. budowa placów zabaw czy organizacja cyklicznych imprez. Mile widziane są wszystkie inicjatywy, które zmieszczą się w budżecie.

Wnioski można składać od 1 do 19 lipca. Prawo do zgłoszenia pomysłu mają wszyscy mieszkańcy Podkowy Leśnej, także niepełnoletni (pod warunkiem pisemnej zgody opiekuna prawnego). Wymagane jest zebranie 30 podpisów poparcia dla danego wniosku. Jedna osoba może złożyć ich wiele.

Po 19 lipca nastąpi weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Głosowanie mieszkańców potrwa od 16 do 22 września. Listę projektów, które zostaną wpisane do budżetu miasta-ogrodu na 2020 r poznamy kilka dni później.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.