Na Pruszkowskiej staną kolejne sygnalizatory

Michałowice

Walka o uspokojenie ruchu na ul. Pruszkowskiej trwa. Mieszkańcy chcą by na skrzyżowaniu Pruszkowskiej z ul. Długą pojawiła się sygnalizacja świetlna. Władze gminy popierają ten pomysł.

Ciągu ulic Pruszkowska – Komorowska na terenie Pruszkowa, Komorowa, Granicy i Strzeniówki to jedno z głównych połączeń drogowych Nadarzyna i Pruszkowa. Codziennie jeździ tędy wiele samochodów, przez co przejście na drugą stronę ulicy bywa kłopotliwe.

Dziś na ul. Pruszkowskiej sygnalizacja świetlna znajduje się tylko na skrzyżowaniu z ul. Mikołaja Reja . Kolejne sygnalizatory mają pojawić się na skrzyżowaniu z ul. Lawendową. W ostatnim czasie mieszkańcy postulowali również o poprawę bezpieczeństwa na innym skrzyżowaniu. Chodzi o krzyżówkę ulic Pruszkowskiej i Długiej.

Tą sprawą na sierpniowej sesji zajęli się gminni radni. Chodziło o przekazanie pomocy rzeczowej powiatowi pruszkowskiemu (zarządca ul. Pruszkowskiej). — W związku z wnioskami mieszkańców w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych które zlokalizowane jest w ul. Pruszkowskiej na wysokości ul. Długiej w Granicy zabezpieczyliśmy środki w budżecie i wystąpiliśmy do zarządu powiatu pruszkowskiego o zgodę na wykonanie tymczasowej sygnalizacji świetlnej do czasu kompleksowej przebudowy ul. Pruszkowskiej oraz skrzyżowania z ul. Długą – mówiła na sesji Małgorzata Pechecka, wójt gminy Michałowice. – Jest tu duże ograniczenie widoczności, znaczne natężenie ruchu i potrzeba takiej sygnalizacji świetlnej po prostu istnieje . Podjęcie uchwały pozwoli mi na zawarcie porozumienia z powiatem pruszkowskim, a następnie realizację tej inwestycji – dodała.

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie, 14 głosami za.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “Na Pruszkowskiej staną kolejne sygnalizatory”

 1. none pisze:

  Tam chyba lepiej byłoby przenieść do przejście w bardziej w stronę Reja – tak, aby było za zakrętem jadąc od strony WKD. Wystarczy Przedłużyć ten kawałek chodnika, który jest teraz i wymalować przejście w nowym miejscu, które będzie lepiej widoczne z obydwu stron.

 2. Jurand pisze:

  tępy zarząd POwiatu, zdominowany przez PO-KO- i niezrzeszonych, którzy jednak przystąpili Do koalicji z PO już wprowadzają swoje destruktywne rządy, a my to odczuwamy na własnej skórze, czyli korkowanie miasta, likwidacja szpitala .
  Zarząd POwiatu w skłądzei którego stoją ludzie napływowi, z PO, którzy nigdy tu nie mieszkali, a jednak zostali sprowadzeni z takich regionów jak Kotlina Kłodzka, podejrzewam że mający niemieckie POchodzenie,
  – DZIŚ RZĄDZĄ WAMI !
  Jeszcze Wam mało destruktywnych decyzji PO-KO?!

  • Maks pisze:

   A ty się liści jakiś za dużo nie najadles? Nie widzisz – Ty i cała reszta że Polacy powinni być ponad podziałami? Nie ważna polityka tylko ludzie i naród. Kraj Polska to my, Polacy.
   Ale historia mówi inaczej. Oddaj władze Polaka sami się zaczną zabijać.
   Dzięki takim wypowiedzią właśnie. Nieważne czy wrzucasz na po kod czy PiS na czy księży czy strażaków, zawsze siejąc niezgodę robisz źle.
   Dlatego idź na spacer, popatrz na drzewa, jeszcze nie wycięte, i uśmiechaj się do ludzi.
   Mhm?

 3. kot pisze:

  To jest droga smierci .Gdy nie bylo systemu usokojenia ruchu w ciagu 5 lat zginelo 10 osob. Tetaz nawet niktórzy próbuja kozakować. Cześć zima konczy na zakręcie w lesie ale narazaja inne osoby

  • Anonim pisze:

   Bez kozery powiem pińcet. Lepiej policz ile osób zginęło przez zepsute zawieszenie, które niszczy się na wszelkich spowalniaczach.

  • none pisze:

   Masz jakieś dane na poparcie swoich słów o tym, że na tej drodze zginęło 10 osób w 5 lat z powodu nadmiernej prędkości?

 4. Michal pisze:

  Wincyj światełeczek, wincyj… I progów. Progi co 20m dla wszystkich. Kto przebije?

 5. Głos pisze:

  Postawcie światła przed rondem Komorowska/Brzozowa bo jadący od strony Nadarzyna nawet nie hamują wyjeżdżając na rondo…

 6. Anonim pisze:

  Idiotyzm. W okolicy coraz trudniej jeździ się samochodem. Co chwilę światła, ronda i spowalniacze. O płynności ruchu nie ma już mowy. Spalanie paliwa w górę, emisja zanieczyszczeń w górę, zużycie samochodu w górę, komfort jazdy i bezpieczeństwo w dół (kierowcy są bardziej zmęczeni jazdą). A wszystko to przez kilku aktywistów idiotów.

 7. bubu24 pisze:

  Ale o tym aby wreszcie ruszyła Paszkowianka, która usunie tranzyt z tego ciągu jakoś nie słychać.

 8. as pisze:

  „Uspokoić ruch” hehe – dobre – proponuje robić jeszcze węższe uliczki i wyższe krawężniki. I koniecznie system „dyscyplinowania” kierowców z radarem ustawionym jak na początku Nadarzyna, aby przypadkiem nie dało się przejechać na zielonym bez zatrzymania. „Uspokojenie” ruchu przez spowalnianie kierowców, co zwiększy hałas i ilość spalin. Proponuje jeszcze progi – też można hajs ukręcić.

  • agentj pisze:

   Nie będzie taniej po prostu posatawić betonowe zapory ? Będzie zerowy ruch. Tak samo mieszkańcy Nadarzyna powinni mieć zakaz wyjeżdżania poza własną okolicę, bo komuś też jeżdżą niedaleko domu cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły