Mieczysław Szcześniak zagra w Pruszkowie

Pruszków

Szykuje się niezła gratka dla miłośników twórczości Mieczysława Szcześniaka, który wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej zagra w Pruszkowie podczas 23. Oratorium na Boże Narodzenie.

Mieczysław Szcześniak to znany polskiej publiczności piosenkarz i kompozytor. Swój debiut miał w wieku 16 lat kiedy to grał w zespole Ikary. W konkursie piosenki w Opolu, w 1985 roku wykonał piosenkę „Przyszli o zmroku”, za którą otrzymał nagrodę główną. Później studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 1999 r. z Edytą Górniak nagrał do piosenkę „Dumka na dwa serca” do filmu „Ogniem i Mieczem”. W tym samym roku reprezentował Polskę podczas 44. Konkursu Piosenki Eurowizji prezentując utwór „Przytul mnie mocno”.

Szcześniak jest laureatem wielu nagród, na swoim „koncie muzycznym” ma także wiele sukcesów. Śpiewał z takimi artystami jak: Anna Jurksztowicz, Majka Jeżowska, Kayah, Anna Maria Jopek, Lora Szafran, Natalia Kukulska czy wspomniana wcześniej Edyta Górniak.

27 grudnia Mieczysław Szcześniak wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka zagrają koncert świąteczny – Oratorium na Boże Narodzenie. To arcydzieło muzyczne zostało skomponowane przez Fryderyka Stankiewicza, kompozytora, pianistę i wykładowcę akademickiego. Stankiewicz pochodzi z Kalisza i domu o bogatych tradycjach muzycznych. Jego teksty zaśpiewa nie tylko Szcześniak, ale i Agnieszka Ryman, Chór dziecięcy PSM I i II stopnia pod dyrekcją Marii Pawelec.

Start o godzinie 19.00 w Kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Pruszkowie.

Wstęp wolny, jednak liczba miejsc ograniczona.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.