„Mickiewicz” pnie się do góry

Piastów

Budowa nowego budynku liceum im. Adama Mickiewicza w Piastowie idzie pełną parą. Widać już pierwsze elementy konstrukcji obiektu.

Plany rozbudowy piastowskiego liceum były snute od bardzo dawna. Jednak na start prac trzeba było poczekać. W końcu na teren szkoły wkroczyły ekipy budowlane. Roboty ruszyły w maju i idą w prawdziwie ekspresowym tempie. W ciągu kilku miesięcy wykonawca przygotował m.in. fundamenty nowego gmachu szkoły. Widać już nawet pierwsze ściany konstrukcji. – Sezon urlopowy w pełni. Jednak na placu rozbudowy piastowskiego LO im. A. Mickiewicza i budowy hali sportowej tempo prac nie zwalnia. Mury nowych obiektów wznoszą się do góry. Nowych elementów przybywa. Roboty idą pełną parą – podkreśla piastowski magistrat.

Inwestycja obejmująca budowę nowego gmachu szkoły, remont starego budynku, budowę łącznika oraz hali sportowej ma zostać wykonana w ciągu 19 miesięcy. To oznacza, że prace powinny zakończyć się w drugiej połowie przyszłego roku.

Budynek szkoły powstaje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Oznacza to, że prywatny podmiot (firma Warbud – zwycięzca przetargu) poniesie koszty związane z jej przeprowadzeniem, a przez kolejne 22 lata będzie pobierał za to wynagrodzenie z kasy miasta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “„Mickiewicz” pnie się do góry”

 1. Xd pisze:

  Robią coś zle nie robią zle kto wam dogodzi może POmoze więcej kasy do kieszeni weźmie i w tedy nikt niebedzie rozpaczal że inwestycje będzie spłacać tylko polepszac dobrobyt wielkich POlitykow

 2. Piotr pisze:

  jak czytam artykuł w GW na temat rzeczywistej wartości inwestycji rozbudowy LO tj. 43,5 mln zł w stosunku do ceny umowy, którą przyjdzie spłacać przez 20 lat tj. 81 mln zł, to scyzoryk otwiera się sam w kieszeni, to nie mieści się w głowie logicznie myślących mieszkańców Piastowa aby w ten sposób zarządzać naszymi publicznymi pieniędzmi…………….

 3. piastowiak pisze:

  Pnie się do góry podobnie jak długi Piastowa. Biorąc pod uwagę planowaną obniżkę PITu i jego likwidację dla osób do 26 lat dochody gmin (w tym piastowskiej) zmaleją. Jak tak Nasz Piastów będzie dalej (nie)rządził to skończy się bankructwem, likwidacją gminy i jej przyłączeniem do którejś z sąsiednich. Już takie przypadki w Polsce są.

 4. Olo pisze:

  „…” pnie się w górę…
  Jak Wam wspólnota samorządowa „nasz Piastów” dowali podatki to się ….
  Lepiej zawczasu pakować walizki i z tego „raju” spierniczać…

 5. Bono pisze:

  ŻEGNAJCIE DROGI W PIASTOWIE I INNE INWESTYCJE!
  MATA CO WYBRALIŚCIE!
  CZAS SPIERNICZAC Z TEGO MIASTA I OD EKIPY NIA ZARZĄDZAJĄCĄ OD DZIESIĄTEK LAT!
  JA PŁACIĆ ZA WIDZIMISIE OBECNYCH WŁADZ NIE MAM ZAMIARU!

  • piastowiak pisze:

   Kto wybrał to wybrał. Ja nie głosowałem na NP ani teraz, ani 5 lat temu ani nigdy. I ostrzegałem nieraz, także na forum WPR24, aby nie głosować na Nasz Piastów. Cóż ludziska nie posłuchali to teraz mamy to co mamy.

 6. Piastun pisze:

  Burmistrz ma kiepełę, po co grać w Ekstra Pensje w LOtto jak można zainwestować w LO 😉

 7. partnerstwo władz pisze:

  A co to wszystko władze obchodzi, ważne że córka doradcy burmistrza p. Edyta Rytel ma robotę w Warbudzie, który realizuje inwestycję partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli koszty publiczne a zyski prywatne.

  • CBA pisze:

   O kuźwa!
   A już myślałem, że w końcu po latach w tym Piastowie jest ok a tu…taka kupa…
   CBA czas zaprosić!

 8. Piastów = PRL pisze:

  może to mieszkańców Piastowa w ogóle nic nie interesuje ale zobowiązania finansowe zostały już zawarte i do 2040 r. miasto partnerowi publiczno-prywatnemu będzie wypłacać po ok. 4,1 mln zł rocznie za rozbudowę LO oraz do 2029 r. będzie spłacać obligacje i kredyty również w kwocie ok. 4 mln zł, razem z obsługą zobowiązań będzie ok. 10 mln rocznie. Tylko, że od 1-08-2019 PIT-u nie będą płacili młodzi do 26 roku życia a ich jest w Piastowie ok. 2 tys. czyli z dochodów własnych gminy ubędzie ok. 3,7 mln zł oraz od 1-01-2020 r. podatek PIT dla wszystkich będzie obniżony o 1 % ( z 18% do 17%), jak obliczyli ekonomiści to spowoduje spadek dochodów gmin z PIT o 7,5% czyli w przypadku Piastowa będzie to ok. 2,7 mln zł, czyli razem 6,4 mln zł mniej w budżecie. Utrzymanie nowego i rozbudowanego LO to kwota ok. 5 mln zł rocznie oraz podwyżki dla nauczycieli do których miasto będzie dokładało ok. 50% to w sumie ok. 12 mln zł ubędzie z budżetu w po stronie dochodów i wydatków bieżących miasta. Ciekawe jak władze miasta będą restrukturyzować wydatki na inwestycje jeżeli w budżecie zabraknie ok. 12 mln zł jak nie więcej ? Czy brak ekonomicznej roztropności nie zakończy się tak jak gierkowski PRL.

 9. Lol pisze:

  Masakra. Tu chwasty ulice zarastają ;
  fontanny i mega parku brak a marne liceum przez lata trzeba będzie spłacać….

 10. teraz K wasz Piastow pisze:

  Dla nauczycieli w szkołach podstawowych brakuje pieniędzy. wielu odchodzi do innych szkół w okolicy za to na fanaberie piastowskich władzy płyną szerokim strumieniem. Ktoś kiedyś pisał ze im większa inwestycja tym więcej dla decydentów….. ciekawe ile w tym prawdy ?!

 11. Denis pisze:

  A długi po nim będą spłacać następne pokolenia. Głupota i brak rozwagi obecnej władzy będzie „owocować” brakiem inwestycji przez kolejne 20 lat. Mieszkańcom bardziej potrzebny jest basen a nie liceum które powinien budować powiat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły