Kto zadba zimą o drogi?

Podkowa Leśna

Większość samorządów wybrała już firmy, które zajmą się zimowym utrzymaniem ulic na ich terenie. Teraz nadszedł czas na Podkowę Leśną.

Wydaje się, że to trochę późno. Co prawda śniegu jeszcze nie widać, jednak miasto powinno wcześniej przygotować się na zbliżającą się wielkimi krokami astronomiczną zimę. Czy Podkowa zapadła w przedzimowy sen i zapomniała, żeby przeprowadzić postępowanie przetargowe nieco wcześniej? – Nie. Wszystko mamy pod kontrolą. Po prostu mamy jeszcze ważną umowę na zimowe utrzymanie ulic, która niebawem się kończy. Dlatego też teraz zdecydowaliśmy się na ogłoszenie przetargu – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Podkowiański magistrat jeszcze w tym roku powinien rozstrzygnąć postępowanie. Nowa firma od stycznia będzie mogła rozpocząć swoje prace. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie mieszkańcom Podkowy komfortu na drogach i chodnikach. Pług będzie musiał odśnieżyć ponad 40 km ulic. W zakres obowiązków wykonawcy wejdzie również posypywanie dróg piaskiem.

Do tej pory Podkowa zawierała umowy na zimowe utrzymanie ulic na okres roku. Z czasem ma się to zmienić. – Większość gmin zawiera umowy na okres dwóch lat. U nas obowiązuje system od 1 stycznia do 31 grudnia. W związku z tym w połowie zimy musimy zawierać kolejną umowę. Chcemy dążyć do innego modelu, aby w tej kwestii uwzględniać kalendarz astronomiczny a nie budżetowy. Umowa, którą zawrzemy w styczniu będzie obowiązywała do marca 2017 roku – mówi burmistrz Podkowy Leśnej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.