Korek na A2 po kolizji kilku pojazdów

Pruszków

Trudny poranek dla kierowców poruszających się autostradą A2 w kierunku Warszawy. W pobliżu węzła w Pruszkowie zderzyło się kilka pojazdów. Nikt nie ucierpiał, ale ruch odbywa się wolniej, utworzył się duży korek w stronę stolicy.

– O godz. 6.15 otrzymaliśmy informację, że na 450 kilometrze autostrady A2, dosłownie 150 metrów od zjazdu na Pruszków w kierunku Warszawy doszło do trzech kolizji. Peugeota z ciężarowym renault, osobowe renault z oplem i jeszcze jeden samochód ciężarowy z osobówką. Nikomu nic się nie stało, ale nadal odczuwalne są utrudnienia. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość – mówi podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak dodaje, postawa kierowców, którzy przepuszczali służby ratownicze była wzorowa. – Kierowcy zrobili przepiękny korytarz życia. Trzymali go do końca – dodaje podkom. Kańka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Korek na A2 po kolizji kilku pojazdów”

 1. Misiek pisze:

  Karolinko moja cudna. Ja jestem uzbrojony po zęby. A ty w co się uzbroiłaś ? Po jutrze spotkamy się na komendzie. Powalczymy razem z czasem?

 2. Anonim pisze:

  A ja lubię jak są korki jeżdżę autobusem PKP WKD i mnie to nie obchodzi a wy stujcie biznesmeni co gonią za kasą ma wiek produkcyjny ale nie pracuje wolę 500 + i cały socjal mi się nie spieszy nigdzie i wyspać się można z rana

  • X pisze:

   Ja też lubię jak tu są korki. Mieszkam w Blaktlefen i jak pomyślę jak ty musisz weyjśćz tego tramwaju /pociągu i iść choćby kilkaset metrów koło tych korków i wdychac te spaliny. Gość z samochodu ma chociaż filtry itd. A ty to wachasz i pewnego dnia dostaniesz pięknego malowniczego udaru i skończysz jako warzywo. Dobra wiadomość jest taka że to nie zmieni twojej użyteczności dla społeczenstwa. Byłeś i będziesz byle kim.

 3. Obserwer pisze:

  Chore to jest zap…….lanie 140/h gdy się jest już na pasie do zjazdu.
  Ludzie. Gdzie się tak śpieszycie??? Na pobliski cmentarz????

  • Kierowca pisze:

   Jakby jechał 140 to raczej nic by się nie stało. Wczoraj miałem awaryjne chamowanie (ja jeżdżę szybko więc mam refleks) bo gość zjeżdżając z autostrady przed zjazdem na pas zjazdów nagle hamowal do 70, gość za mną ledwo się wyrobił z hamowaniem. A jakby normalnie wjechał na tamten pas i po prostu zdjął nogę z gazu to i paliwo by oszczędził i niebezpiecznej sytuacji nie sprowokował.

 4. . pisze:

  Lotka trza puścić bo kumulacja dobra

 5. Anonim pisze:

  To jest chore, że np. na wysokości węzła w Grodzisku i Żyrardowie nie ma tablic informujących o korku na odcinku Grodzisk-Pruszków i Pruszków-Konotopa. Dzisiejszy korek miał kilkanaście kilometrów, a zjechać z A2 nie można.

  • none pisze:

   Też na to zwróciłem uwagę – powinny być tablice informujące, że jest korek i zalecające zjazd/objazd inną drogą. Nie wspominając już o tym, że całe to zablokowanie drogi powinno się ograniczyć do zrobienia kilku-kilkunastu zdjęć i ściągnięcia uszkodzonych pojazdów na pas awaryjny tak, żeby maksymalnie szybko udrożnić ruch. I zastawić całość jakimś parawanem, żeby ciekawscy nie spowalniali ruchu.

   • Anonim pisze:

    Dodam, że znaki o zmiennej treści powinny wyświetlać ograniczenie prędkości w całym rejonie. Nie chcemy przecież kolejnych wypadków.

    • Kierowca pisze:

     Jestem pewny że to nie jest tak że te samochody o sugerujesz jechały sobie 140 i nagle ta prędkość spowodowała że oba wybuchły. Znając życie jeden z nich jechał koło stówy albo nawet 90 km/h i wymusił powodując wypadek np. Przez nieumiejętna zmianę pasa.

    • none pisze:

     Jak to sobie wyobrażasz? Jedziesz A2, masz 140km/h, za 500m jest zjazd na węzeł, gdzie jest ograniczenie do 40km/h. Od węzła w bok masz drogę gminną i ograniczenie do 50km/h. Co powinien pokazywać taki znak?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły