Kontrola wykazała, że sygnalizacja działa prawidłowo

Pruszków

Sygnalizacja świetlna na ul. Armii Krajowej w Pruszkowie przyprawia kierowców o szybsze bicie serca. Zwracają uwagę, że nie jest prawidłowo ustawiona. Zdaniem pruszkowskiego starostwa, wszystko jest w porządku.

Wracamy do sprawy. 7 lutego informowaliśmy o problemach z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ul. Lipową oraz na kolejnym z ul. Andrzeja. Starostwo powiatowe, zarządca drogi, zapewniało, że postara wyjaśnić się sprawę. Więcej przeczytasz tu

Początkowo wskazywano, że nieprawidłowe funkcjonowanie sygnalizacji może być spowodowane kłopotami technicznymi, jednak ostateczną opinię miał wydać konserwator. Jeden z naszych czytelników podzielił się z nami swoimi obserwacjami na temat źródła problemu. – Wygląda na to, że problemem są przyciski dla pieszych. Podchodzi jedna osoba, wciska go i po dosłownie chwili włącza się czerwone dla samochodów – napisał Michał.

Wynik kontroli może być zaskakujący dla tych, którzy zwracali uwagę na nieprawidłowe funkcjonowanie sygnalizacji. – Po ostatnich zgłoszeniach podjęliśmy działania, aby wyjaśnić zgłaszane przez czytelników Państwa portalu spostrzeżenia dotyczące działania sygnalizacji w tym rejonie. Firma zajmująca się obsługą sygnalizacji przeprowadziła kontrolę i 6 lutego 2017 poinformowała starostwo o jej wynikach. W przesłanym piśmie informuje, że nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w działaniu sygnalizacji. Zaznacza przy tym, że pracuje ona w systemie akomodacyjnym – wyjaśnia Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

Nie przewidziano żadnych zmian cyklu świateł. – Wyświetlane czasy pracy sygnałów mogą być różne nawet w każdym cyklu, dlatego że ich sterownik dostosowuje je do aktualnego natężenia ruchu. Tym samym nie są przewidziane zmiany interwałów – te regulowane są automatycznie – zaznacza Bukowski.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.