Komunikacja zastępcza zostanie utrzymana dla Pruszkowa

Pruszków

We wrześniu pociągi będą zatrzymywały się na każdym dworcu modernizowanej linii 447, tylko nie w Pruszkowie. Najważniejszą kwestią jest zastępcza komunikacja. Dowiedzieliśmy się, że zostanie utrzymana m.in. linia ZP.

Pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach z wyjątkiem Pruszkowa, gdzie prowadzone będą jeszcze prace na peronie. Ta wiadomość zelektryzowała mieszkańców. Choć nie wszystkich, ponieważ pojawiały się głosy zachwalające funkcjonującą komunikację zastępczą. Część osób uważa, że przystanki są rozlokowane w lepszych miejscach niż te wzdłuż linii kolejowej, pasażerowie twierdzą też, że szybciej docierają z punktu A do B. Ale te dwa tematy łączą się, bowiem wznowienie ruchu pociągów będzie oznaczać wyłączenie zastępczej komunikacji autobusowej. Co to oznaczałoby dla Pruszkowa, nie trzeba tłumaczyć…

 

Czy 24 września, gdy ruch pociągów zostanie wznowiony, uda się zapobiec patowej sytuacji, że Pruszków nie będzie miał ani pociągów, ani komunikacji zastępczej? – Jesteśmy po spotkaniu ze spółką PKP PLK oraz ZTM w tej sprawie. Mieszkańcy nie muszą mieć żadnych obaw, ponieważ komunikacja zastępcza, która dotychczas funkcjonuje, czyli linia ZP, będzie jeździć dalej do Warszawy – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Natomiast trwają jeszcze rozmowy w jaki sposób najłatwiej będzie usprawnić komunikację w stronę Grodziska – dodaje.

 

Czy urząd posiada informacje kiedy ruch pociągów zostanie wznowiony dla Pruszkowa? – Wykonawca jest podobno w bardzo zaawansowanym stopniu jeśli chodzi o budowę peronu i czekamy na potwierdzenie dokładnego terminu ze strony PKP – zaznacza Landowski.

 

O to samo spytaliśmy PKP PLK. – Planujemy przywrócić ruch pociągów w Pruszkowie w październiku – mówi krótko Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.