Komisariat w Raszynie gotowy

Raszyn

Policjanci z Raszyna mają powody do zadowolenia. Od niedawna funkcjonariusze korzystają z nowego komisariatu. W środę 23 października odbyła się uroczysta wizytacja obiektu.

Starania policjantów z raszyńskiej komendy o budowę nowego trwały przez wiele lat. Do tej pory komenda mieściła się w starym blisko 100-letnim budynku. Brakowało dogodnego miejsca do przeprowadzenia przesłuchań, wykonania czynności procesowych, a nawet odpowiedniego miejsca do przyjęcia interesantów. Budynek zwyczajnie był za mały.

Prośby raszyńskich policjantów zostały wysłuchane. Od niedawna mogą korzystać z nowej siedziby, która przez ostatnie 18 miesięcy rosła tuż obok starego komisariatu. Dziś po starym budynku nie zostało już nic.

Funkcjonariusze do swojej dyspozycji mają nowoczesny budynek. W nowym komisariacie znalazły się trzy strefy: ogólnodostępna, ograniczonego dostępu i zamknięta. W tych strefach ulokowano m.in. punkt przyjęć interesantów, dyżurkę, recepcję, sanitariaty, pomieszczenia biurowe, do przesłuchań osób pokrzywdzonych przestępstwem, dla świadków, do wykonania czynności procesowych z osobami zatrzymanymi, magazyn uzbrojenia, salę odpraw, szatnie czy magazyn dowodów rzeczowych.

W środę 23 października odbyła się uroczysta wizytacja komisariatu. Oprócz symbolicznego przekazania kluczy do budynku, policjanci z Raszyna otrzymali również nowy radiowóz. – Cieszę się, że ten projekt został zrealizowany, zarówno dla dobra mieszkańców, jak i policjantów. Z mojej strony mogę zapewnić Państwa, że moi podlegli funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, aby mieszkańcy gminy Raszyn czuli się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania – mówił w trakcie uroczystości mł. insp. Jerzy Sztuc, komendant powiatowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Komisariat w Raszynie gotowy”

 1. Rado pisze:

  W Sochaczewie tez jest nowy, imponujacy komisariat Policji !!!

 2. Jasio pisze:

  A robić nie ma komu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły