Kolejny przetarg na rozbudowę „Trójki”

Pruszków

Władze miasta z niemałym zadowoleniem ogłosiły plany przebudowy Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie. Do dzisiaj jednak nie udało się rozpocząć projektu. Pruszkowski urząd ogłasza kolejny przetarg na prace w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Poprzedni przetarg ogłoszono w maju. Na koniec miesiąca unieważniono przetarg ze względu na to, że oferty potencjalnych wykonawców przekraczały kwotę, jaką urząd mógł przeznaczyć na tę inwestycję.

Przypomnijmy: szkoła po modernizacji zyska 12 nowych sal, nowoczesną, dużą świetlicę, bibliotekę, szatnie, plac zabaw i boisko wielofunkcyjne. Ponadto będzie tam nowe zaplecze administracyjne, cztery pokoje pracy indywidualnej, klatka schodowa i parking podziemny, a także windę dla niepełnosprawnych. Budynek zostanie również wyposażony w odnawialne źródła energii. Inwestycja ma zakończyć się po 500 dniach od podpisania umowy. Magistrat szuka wykonawcy, który zrealizuje projekt w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. To oznacza, że ten sam podmiot będzie odpowiedzialny za dokumentację i budowę obiektu.

Szacowane koszty realizacji zadania to 30,5 mln zł. Gmina Pruszków otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 25,5 mln zł i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 1,5 mln zł.

Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę? Tego dowiemy się po 18 lipca, czyli po terminie składania ofert. O dalszych losach tego projektu będziemy Was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.