Kolejna ulica do przebudowy

Pruszków

To już kolejna ulica w regionie, która przejdzie modernizację. Chodzi o drogę powiatową nr 3107W. Starostwo Powiatowe w Pruszkowie wydało ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane.

Co konkretnie będzie rozbudowane? Ul. Komorowska na odcinku od ul. Pogodnej (bez skrzyżowania) do ul. 2 sierpnia. Dodatkowo rozbudowane będą skrzyżowania z ul. Rekreacyjną w Granicy i w Kaniach.

Po rozbudowie ulica zyska nową jezdnię, zjazdy na posesję, chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe. Nowe będzie także oświetlenie oraz infrastruktura towarzysząca.

Skrzyżowanie ul. Rekreacyjnej z ul Pruszkowską znajduje się na granicy gminy Brwinów i Michałowice. Jego modernizacja będzie polegać na budowie ronda.

Niestety, przebudowa będzie wiązała się również z wycinką drzew i krzewów. Część wycinki będzie wykonana przez Nadleśnictwo Chojnów. Wykonawca będzie jednak musiał usunąć karpy po usunięciu drzew.

Na przebudowę wykonawca będzie miał 70 dni od dnia podpisania umowy. Na oferty Starostwo Powiatowe czeka do 27 października.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kolejna ulica do przebudowy”

  1. bubu24 pisze:

    Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest sens budowy ronda na „skrzyżowaniu” Pruszkowskiej i Rekreacyjnej. Rekreacyjna na tym odcinku to w zasadzie ciąg pieszo rowerowy z dopuszczonym ograniczonym ruchem samochodów. Na dodatek wkrótce tamtędy przejdzie „Paszkowianka”. Po prostu wyrzucone w błoto pieniądze.

    • none pisze:

      Też się nad tym zastanawiam i nie widzę żadnego uzasadnienia. Na chwilę obecną rondo jest tam kompletnie niepotrzebne – ci, którzy zasuwają po prostej i ładują się w drzewa za zakrętem nadal będą to robić. Paszkowianka to ciągle pieśń przyszłości i nie wiadomo, którędy dokładnie ma przebiegać, więc budowa ronda „na zaś” jest po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły