Kolejna jadłodzielnia powstaje w naszym regionie

Piastów

Do grona miast, które mogą pochwalić się funkcjonowaniem jadłodzielni wkrótce dołączy Piastów. Punkt ratowania żywności powstanie na targowisku miejskim.

Jadłodzielnie działają już w Pruszkowie i Milanówku. Niedługo takie miejsce zagości w Piastowie. Będzie to efekt długich starań i działalności w duchu „zero waste”. – Tematem marnowania żywności interesuję się od dawna. Bardzo bliska jest mi idea zero waste. Jest dla mnie ważne środowisko. Dlatego stworzyliśmy inicjatywę Graty z Chaty Piastów. To darmowe wymianki dla mieszkańców Piastowa które promują ograniczenie konsumpcjonizmu i ograniczanie śmieci. Najbliższa jest 12 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury – mówi nam Izabela Idzikowska, inicjatorka powstania jadłodzielni i grupy Foodsharing Piastów.

– Starałam się dwa lata o utworzenie tego projektu w Piastowie. W międzyczasie na własną rękę organizowałam zbiórki żywności po świętach Wielkanocnych i Bożym Narodzeniu. Podczas naszych spotkań z mieszkańcami wielokrotnie rozmawialiśmy o potrzebie takiego miejsca do dzielenia się nadwyżkami żywności – dodaje.

Jadłodzielnia będzie mieściła się na terenie miejskiego targowiska w Piastowie. Jak zaznacza Izabela Idzikowska, trwają prace formalne żeby mogła jak najszybciej ruszyć. Aktualne informacje o przygotowaniach do jej uruchomienia znajdziecie na facebookowej stronie Foodsharing Piastów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Kolejna jadłodzielnia powstaje w naszym regionie”

 1. Zbyszek pisze:

  Zastanawia mnie fakt, że jedni muszą buty znosić do urzèdu w sorawach, a inni…napiszą na forum, pójdą do UM i niemalże od ręki …dziwne…
  A może kolejni w ten sposób są promowani, do objęcia etetu jako radny lub na Burmistrza…
  Tu w Piastowie, to wszystko możliwe, komuszki się trzymają.
  UWAŻAJCIE, bądźcie czujni, komuszki są wszędzie a w Piastowie…😎

 2. olo pisze:

  czy można wódkę przynieść , zostało mi sporo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły