Jest zgoda na porozumienie

Pruszków

Plany budowy nowego wiaduktu drogowego w Pruszkowie zaczynają nabierać kształtów. Radni zgodzili się na przesunięcia w budżecie i zarezerwowanie środków na ten cel.

Wszystko wskazuje na to, że zapowiedzi związane z budową wiaduktu drogowego nad torami PKP na pograniczu Pruszkowa i Piastowa się urzeczywistnią. Pruszkowscy radni na styczniowym posiedzeniu Rady Miasta Pruszkowa wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia między Pruszkowem, Piastowem, Powiatem Pruszkowskim a PKP Polskimi Liniami Kolejowymi w zakresie realizacji wiaduktu drogowego łączącego ulice Warszawką i Grunwaldzką. – W zasadzie podjęcie tej uchwały jest formalnością. Rada już przegłosowała zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie. Tam zarezerwowaliśmy niezbędne kwoty na początkową fazę realizacji tego zadania inwestycyjnego, które mamy zamiar realizować wspólnie ze starostwem powiatowym, gminą Piastów i PKP. Jest to nowe przedsięwzięcie. Poprzednio planowaliśmy dużo mniejszy zakres, chcieliśmy wybudować tam tylko przejście dla pieszych z tymi partnerami, ale bez PKP – mówił na sesji Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Pojawiła się szansa, że PKP da wkład w tę inwestycję. W związku z tym myślę, że istotne jest podpisanie tego porozumienia – dodał.

Przypomnijmy. Pierwotnie w tym miejscu miał zostać wybudowany tunel dla pieszych i rowerzystów. Plany te jednak uległy zmianie. I zamiast tunelu powstanie wiadukt. – Będzie on dostosowany do ruchu samochodów poruszających się po pobliskich ulicach, czyli ul. Warszawskiej i Bohaterów Warszawy. Dlatego nie mówimy o ograniczeniach w tej chwili, choć niewątpliwie ograniczenia tam będą. Ale samochody dostawcze i autobusy będą mogły jeździć – dodał Kurzela.

W budżecie na budowę wiaduktu miasto zarezerwowało 700 tys. zł.

Za podjęciem uchwały o podpisaniu porozumienia było 21 radnych, nikt się nie wstrzymał i nikt nie był przeciw.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.