Jakość powietrza w Nadarzynie sprawdzisz online

Nadarzyn

Nadarzyński urząd zainwestował w kilka czujników smogu. Od teraz jakość powietrza można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej gminy.

– Na terenie naszej gminy jakość powietrza monitoruje pięć czujników smogu i zanieczyszczeń – poinformował Urząd Gminy Nadarzyn.

Czujniki zostały zainstalowane na następujących budynkach: Liceum Ogólnokształcące w Nadarzynie, Urząd Gminy w Nadarzynie, Szkoła Podstawowa w Nadarzynie, Szkoła Podstawowa w Kostowcu i Szkoła Podstawowa Woli Krakowiańskiej.

Jak odczytać wyniki? Najprościej wejść na stronę www.nadarzyn.pl i kliknąć w ostatnią zakładkę „Sygneos”. Ukaże się informacja o zanieczyszczeniach PM10 i PM2,5 oraz sprawdzicie jaka aktualnie jest temperatura powietrza, wilgotność i ciśnienie. Tu sprawdzicie wynik z UG Nadarzyn. Pozostałe lokalizacje sprawdzicie wchodząc tu.

Co więcej, na każdym z wymienionych budynków zamontowano wyświetlacze, z których również można odczytać wyniki z czujników.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Jakość powietrza w Nadarzynie sprawdzisz online”

 1. aa pisze:

  a kiedy Miasto Ogród Podkowa Leśna i Miasto Ogród Milanówek.?? Tam to się dzieje.

 2. Ekolog pisze:

  Świat musi jak najszybciej odejść od paliw kopalnych. Inaczej zdegradujemy planetę do końca.

  • saxon pisze:

   …i czym prędzej przejść na totalną elektrykę, przecież pierwiastki takie jak grafit, kobalt, lit i magnez potrzebne do produkcji wszelakich baterii leżą na ulicach a prąd bierze się z węglowego lub atomowego gniazdka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły