GOPS wstrzymuje wypłatę świadczeń

Nadarzyn

Zawieszenie działalności Banku Spółdzielczego w Nadarzynie niesie ze sobą poważne konsekwencje. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wstrzymał wypłatę świadczeń na konta klientów tego banku.

O problemach Banku Spółdzielczego mówiło się od dłuższego czasu. Pracownicy placówki mieli wyłudzać kredyty, których łączna wartość to 100 mln zł. Zatrzymani w sprawie usłyszeli zarzuty, a zarząd banku zapewniał, że środki klientów są bezpieczne.

Mimo to z każdym dniem nad Bankiem Spółdzielczym zbierały się kolejne czarne chmury. Klienci drżeli o swoje oszczędności. W końcu placówka utraciła płynności, co skutkowało upadłością. 21 października Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność Banku Spółdzielczego w Nadarzynie.

Taki obrót sprawy niesie ze sobą konsekwencje dla osób, które posiadały konta we wspomnianej placówce. Pojawiły się już pierwsze problemy. – W związku ze wstrzymaniem przez Komisję Nadzoru Finansowego działalności Banku Spółdzielczego w Nadarzynie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż w miesiącu październiku wstrzymuje wypłatę świadczeń na konta bankowe klientów Banku Spółdzielczego w Nadarzynie. Prosimy o jak najszybszą zmianę numeru konta i powiadomienie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nadarzynie o dokonanej zmianie – podał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nadarzynie na swojej stronie internetowej.

Korzystający z pomocy finansowej zostali postawieni w trudnej sytuacji. Udało się jednak znaleźć rozwiązanie. – Świadczenia za miesiąc październik wypłacone będą w formie gotówki w Banku Spółdzielczym w Tarczynie Oddział w Nadarzynie ul. Mszczonowska 7B od 26 października 2016 roku – informuje GOPS.

Z kolei klub GLKS Nadarzyn zwrócił się z prośbą o wstrzymanie się z wpłacaniem składek członkowskich na dotychczasowe konto bankowe.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.