Gmina Michałowice wyda 40 mln zł na inwestycje

Michałowice

Władze gminy Michałowice stawiają sobie wysoko poprzeczkę. W bieżącym roku inwestycje pochłoną aż 40 mln zł, a lista zadań do realizacji jest dość pokaźna.

Jak prezentuje się kondycja finansowa gminy? W budżecie na rok 2020 oszacowano, że dochody wyniosą prawie 172 mln zł. Wydatki natomiast zaplanowano na poziomie 189 mln zł. To oznacza, że w gminnej kasie pojawi się deficyt w wysokości blisko 17 mln zł.

Dla mieszkańców najważniejsze są jednak inwestycje. A tych gmina na bieżący rok zaplanowała ponad 90! Łączna kwota jaką zarezerwowano na realizacje zadań to 40 mln zł. Sprawdziliśmy jakie inwestycje znalazły się na tej długiej liście i wybraliśmy te najciekawsze.

Rok 2020 w gminie upłynie głównie pod znakiem inwestycji drogowych, oświatowych i kulturalnych.

Na dokumentację, przebudowę i budowę dróg gmina chce wydać blisko 26 mln zł. W tym dziale znalazły się takie inwestycje jak przebudowa ul. Bodycha w Regułach i Opaczy Kolonii (2 mln zł), przebudowa ul. Bankowej w Komorowie (1 mln zł), przebudowa ul. Okrężnej w Granicy i Komorowie wraz z odwodnieniem (1 mln zł), przebudowa ul. Wspólnoty Wiejskiej w Sokołowie (1,1 mln zł), przebudowa ul. Ryszarda w Komorowie (1 mln zł) czy rozbudowa parkingu przy ul. Kuchy wraz z budową ul. Przytorowej w Regułach (1,4 mln zł).

Na inwestycje oświatowa gmina chce wydać prawie 7 mln zł. Tu na liście zadań znalazły się m.in. kompleks edukacyjny w Regułach (4,5 mln zł), przebudowa sali gimnastycznej w szkole w Michałowicach (700 tys. zł), budowa przedszkola w Michałowicach (600 tys. zł), modernizacja obiektów szkolnych w Michałowicach, Nowej Wsi i Komorowie (łącznie 680 tys. zł).

Natomiast na budowę Centrum Inicjatyw Kulturalnych gmina zarezerwowało 500 tys. zł. Ta sama kwota zostanie przeznaczona na budowę ścieżek utwardzonych, małej architektury oraz siłowni plenerowej w Granicy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Gmina Michałowice wyda 40 mln zł na inwestycje”

 1. obywatel@biedny szary pisze:

  BRAVO ZASZCZYTNE I sze MIEJSCE PIASTOWA W EROPIE-NAJBARDZIEJ ZANIECZYSZCZONE POWIETRZE.(RÓBTA TAK DALEJ)

 2. Kasia pisze:

  A co z Rzemieslniczą w Nowej Wsi. W 2019 nie zasłużyła nawet na polatanie dziur.

 3. Viktro pisze:

  Ja Cię kręcę. Skąd Michałowice mają tyle kasy? Sprzedaż działek po PGR?
  Pruszków ma ok 300 mln ale to miasto z 70 000 mieszkańców. Szkoły, domy kultury, przedszkola, basen, licea, itd.

  • Grabarz pisze:

   Ciężka praca mieszkańców przynosi rezultaty.

  • zgred pisze:

   W Pruszkowie większość to dziady, słabo wykwalifikowani etatowcy, konsumenci 500+, oglądacze TV, niszczyciele tanich win i piwa. Mają wszystko gdzieś. Michałowice to ludzie niebojący się wyzwań, sami sobie sterem. Taka różnica jak pomiędzy typowym mieszkancem bloku, żądającym, roszczeniowym a typowym włascicielem domu, ktory sam musi wszystko ogarniać.

 4. Gosc pisze:

  A może by coś tak też i w nowej wsi? Modernizacja ulicy głównej choćby….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły