Gmina dopłaci o żłobków

Michałowice

Podczas gdy większość gmin z naszego regionu dwoi się i troi by do przedszkoli przyjąć wszystkich chętnych, w gminie Michałowice wprowadzane są... dopłaty do żłobków.

Wielu mieszkańców gminy Michałowice podkreśla, że brakuje im gminnego żłobka. Budowa takiego obiektu kosztowałaby kilka milionów złotych, a ze względu na układ gminy jedna placówka nie zaspokoiłaby potrzeb mieszkańców. Władze gminy Michałowice znalazły więc inny sposób. – Zdecydowaliśmy się na dopłaty do żłobków. Na tę chwilę dopłacamy 700 zł za pobyt dziecka w żłobku. Rodzice pokrywają pozostałą różnicę – mówi nam Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. 

Gmina ogłosiła wcześniej konkurs. A postawione w nim wymogi spełniło sześć placówek. – To w jakiejś części zaspokaja potrzeby mieszkańców naszej gminy – zaznacza wójt Grabka. 

Dopłaty nie obejmują wszystkich dzieci w wieku żłobkowym. Z oferty gminy może skorzystać tylko 90 dzieci. 

W których placówkach obowiązuje dopłata? Oto lista wraz z wysokością opłaty, którą muszą uiścić rodzice:
Niepubliczny Żłobek „Radosny Brzdąc”, ul. Aleja Starych Lip 27, 05-806 Komorów, opłata wnoszona przez rodziców 300,00 zł.
Niepubliczny Klub Malucha „Prestige for Kids”, ul. Krasińskiego 8, 05-806 Komorów, opłata wnoszona przez rodziców 350,00 zł.
Niepubliczny Żłobek „Misie Patysie”, ul. Wiśniowa 3, 05-806 Nowa Wieś, opłata wnoszona przez rodziców 400,00 zł.
Niepubliczny Żłobek „Sasanka”, ul. Sasanek 6a, 05-806 Nowa Wieś, opłata wnoszona przez rodziców 500,00 zł.
Niepubliczny Żłobek „Gumisiowy Raj”, ul. Królewska 2, 05-816 Reguły, opłata wnoszona przez rodziców 500,00 zł.
Niepubliczny Żłobek, ul. Turkusowa 5, 05-806 Komorów, opłata wnoszona przez rodziców 500,00 zł.

Warto przypomnieć, że warunkiem koniecznym do dofinansowania przez gminę pobytu dziecka w żłobku jest stałe miejsce zamieszkania dziecka w gminie Michałowice oraz rozliczenie przez rodzica podatku dochodowego za 2017 rok w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie i wskazanie w deklaracji PIT gminy Michałowice jako miejsca zamieszkania. 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.