Dzik grasuje po Pruszkowie

Pruszków

We wtorek późnym wieczorem w okolicach stadionu Znicza w Pruszkowie pojawił się dzik. Mieszkańcy zaalarmowali straż miejską.

W Parku Potulickich bobry obgryzają drzewa, a na terenie miasta pojawił się dzik. Po zmroku zwierzę postanowiło wybrać się na spacer ulicami miasta. Dzik został zauważony przez mieszkańców Pruszkowa na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Bohaterów Warszawy. Pruszkowianie o całej sytuacji powiadomili straż miejską. Nie skończyło się na jednym zgłoszeniu.

Problem w tym, że strażnicy na miejscu nie znaleźli zwierzęcia. – Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy przed 23.00, kolejne kilka minut później. Na miejsce został wysłany patrol, który nie zlokalizował dzika. Patrol penetrował pobliskie zarośla, jednak bezskutecznie – wyjaśnia Urszula Skrabska ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Szczególną uwagę muszą zachować kierowcy. Zderzenie z dzikiem może wywołać poważne szkody. Straż miejska kontynuuje poszukiwania.

Jakie będą kroki w przypadku znalezienia zwierzęcia? – Straż miejska zawiadamia starostwo powiatowe i podaje dokładne informacje na temat sytuacji. Następnie patrol musi czekać i kontrolować położenie dzika aż do czasu przyjazdu leśniczego – mówi Skrabska. 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.