Debatowali o bezpieczeństwie w Piastowie

Piastów

W poniedziałek w Piastowie odbyło się spotkanie przedstawicieli policji z mieszkańcami miasta. Padło wiele ważnych sugestii, co należy poprawić.

Debatę społeczną zorganizowano w związku z realizacją rządowego programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka oraz policyjnego programu zapobiegania przestępczości. Celem spotkań jest włączenie obywateli w lokalne działania na rzecz bezpieczeństwa. Wśród poruszonych tematów znalazły się: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zagrożenie przestępczością z uwzględnieniem siedmiu kategorii przestępstw, przemoc w rodzinie i bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Jakie problemy zgłosili mieszkańcy? – Mowa była o przekraczaniu prędkości przez kierowców na ulicach Warszawskiej, Tuwima, Wojska Polskiego i Piłsudskiego. Zgłoszono też problem z parkowaniem na ul. Paderewskiego. Mieszkańcy wkazali na nieprawidłowe oznakowanie skrzyżowań, pytali o poziom bezpieczeństwa w placówkach oświatowych, o skuteczność wykrywania sprawców kradzieży z włamaniem. Padło też pytanie o liczbę patroli w dni targowe i o wraki pozostawiane na ulicach – informuje st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.