Czy z kranów skapnie woda?

Pruszków

Wodociągowcy kontynuują remont magistrali w al. Wojska Polskiego w Pruszkowie. Już to zdanie zapowiada, że mieszkańcy muszą znów przygotować się na spadek ciśnienia wody lub jej brak.

O remontach prowadzonych przez MPWiK i utrudnieniach z nimi związanych piszemy systematycznie. Spółka w dalszym ciągu naprawia odcinek magistrali w al. Wojska Polskiego. Zdaniem specjalistów to najbardziej wyeksploatowany wodociągowy fragment w Pruszkowie.

Późnym wieczorem w piątek (20 listopada) wykonawca wyłączy zasilanie zastępcze pracujące przez ostatnie cztery tygodnie, a woda zostanie skierowana do zmodernizowanej części magistrali na odcinku od ul. Kościuszki do al. Niepodległości. W celu kontynuowania prac wodociągowcy uruchomią kolejne fragmenty zastępczej sieci wodociągowej, które przejmą zadanie przygotowanych do modernizacji odcinków: ul. Kościuszki – rzeka Utrata oraz ul. Topiel – ul. Bohaterów Warszawy.

Jakie tym razem „niespodzianki” czekają mieszkańców? – W związku z kontynuacją robót na odcinku wodociągu od ul. Bohaterów Warszawy do al. Niepodległości, od 20 listopada (piątek) od godziny 23.00 do 21 listopada (sobota) do godz. 11.00 nastąpi spadek ciśnienia wody na terenie Pruszkowa i części Komorowa – poinformowała nas Marzena Wojewódzka z biura prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Ze względu na przeprowadzany remont i utrudnienia, wodociągowcy informują: – Prosimy mieszkańców o wcześniejsze zabezpieczenie w domach niezbędnych zapasów wody, ponieważ na terenie osiedli: Prusa, Staszica, Ostoja, Parkowa, Śródmieście, Gąsin w Pruszkowie i części Komorowa, nastąpi odczuwalny spadek ciśnienia lub jego całkowity brak, szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków – czytamy w komunikacie na stronie internetowej MPWiK.

Spółka poinformowała też, że uruchomi wszystkie awaryjne ujęcia wody na terenie Pruszkowa. – Pozwoli to na wzrost ciśnienia w kranach, szczególnie w porze najmniejszego zużycia wody przez mieszkańców – informuje MPWiK.

W celu złagodzenia skutków wodociągowego remontu podstawione będą beczkowozy. Pojawią się na ulicach: Emancypatek przy Lalki, Antka przy Placówki, Powstańców 10, Bolesława Prusa 1 oraz 35, Helenowska 2, Akacjowa 6, Niepodległości przy Drzymały, Andrzeja przy Ewy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.