Budowa Nowej Stacji rusza niebawem

Pruszków

Przygotowania do rozpoczęcia budowy pierwszego centrum handlowego w Pruszkowie są na ostatniej prostej. – Na przełomie stycznia i lutego 2016 r. chcemy wystartować z pracami – twierdzi inwestor. Pewne jest, że w Nowej Stacji znajdziemy multipleks kinowy i sklep H&M.

Pruszkowie o planach budowy centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia mówi się od kilku lat. Nadzieje mieszkańców zostaną wreszcie spełnione. Deweloper – firma ECC Real Estate – wybuduje w Pruszkowie centrum handlowe o powierzchni najmu 27 tys. mkw. Znajdzie się w nim ok. 120 punktów usługowych i handlowych. W tym, co zapewne wielu ucieszy, kino.

Nowa Stacja w Pruszkowie ma powstać przy ul. Sienkiewicza, na terenie dawnych zakładów „Mechaników”. – Jesteśmy na etapie szaleńczego tempa negocjacji umów z potencjalnymi najemcami. Zakładamy, że z końcem stycznia 2016 r. będziemy wchodzić na budowę. Finał prac planujemy na listopad 2017 roku – podkreśla Maciej Krzewiński, z zarządu ECC Real Estate.

Warto zauważyć, że ECC ma już podpisaną umowę z pierwszym najemcą. Jest nim znany brand odzieżowy H&M. 

Nowa Stacja ma być centrum handlowym wpisującym się znakomicie w oczekiwania klientów. Choć nie powstaje w stolicy, to według zapowiedzi spełni wszystkie „warszawskie” standardy. – Staramy się stworzyć obiekt, który idealnie pasowałby do centrum Warszawy, ale i taki, który idealnie wpisze się otoczenie Pruszkowa – mówi Maciej Krzewiński.

Jak dostosować ofertę do oczekiwań? Najlepiej zapytać potencjalnych klientów. ECC zleciło więc przeprowadzenie odpowiednich badań wśród mieszkańców Pruszkowa. – W trakcie rozmów z najemcami oraz oczekiwania na pozwolenie na budowę zweryfikowaliśmy ponownie nasz pomysł i kierunek dotyczący doboru najemców. Preferencje pruszkowian zbadaliśmy wspólnie z firmą Millward Brown. Wyniki tych badań są w dużym stopniu zgodne z naszą koncepcją zagospodarowania obiektu i doboru brandów – przyznaje Krzewiński. 

Jak prezentują się wyniki badań? Pruszkowianie zamiast wielkopowierzchniowych delikatesów wolą supermarket. Aż 80 proc. badanych wskazało konkretną markę. Krzewiński podkreśla, że rozmowy są już na ostatniej prostej, ale jeszcze nie zdradza jaki sklep znajdzie się w Nowej Stacji. 
Kolejna niespodzianka. – Badanie pokazało, że mieszkańcy oczekują strefy z najbardziej znanymi fast foodami z kuchnią tajską, daniami na wagę, kilkoma kawiarniami, w tym dużymi markami kawiarnianymi. Będzie też rodzinna restauracja i sushi – wylicza Krzewiński. 

Pierwotnie prezentowana koncepcja Nowej Stacji nie przeszła jednak rewolucyjnych zmian. Oferta centrum handlowego jest tak skonstruowana, by każdy znalazł tu coś dla siebie. 

Zakupowe szaleństwo ułatwi przemyślany układ centrum. Na parterze oprócz wspomnianej restauracji rodzinnej znajdą się butiki z ofertą dla pań w każdym wieku oraz sklepy z artykułami dziecięcymi. Na piętrze ulokowane zostaną brandy młodzieżowe, męskie i sportowe. W centrum nie zabraknie księgarni czy marketu ze sprzętem elektronicznym. 

Kino 
Zapewne wielu mieszkańców ucieszy informacja, że w Nowej Stacji pojawi się kino. I to robiące wrażenie. Początkowo zakładano, że znajdzie się tam pięć sal, dziś już wiadomo, że multipleks będzie większy. 
– Mieszkańcy nie wyobrażają sobie Nowej Stacji bez kina. Po zbadaniu wszystkich aspektów okazało się, że może ono przyjąć nawet 350 tys. odwiedzających rocznie. To oznacza, że musimy zrobić przynajmniej siedem sal kinowych. Wybraliśmy takiego operatora, który daje nam pewność utrzymania bardzo wysokiego standardu. Niebawem podamy oficjalną informację, kto stanie się operatorem kina – mówi Maciej Krzewiński. 
Jednak kino to nie wszystko. W Nowej Stacji na powierzchni 1500 mkw. ma pojawić się sieciowy klub fitness, przewidziano miejsce na salę zabaw dla dzieci wraz ze ścianką wspinaczkową. Trwają też rozmowy ze znaną szkołą tańca, która miałaby otworzyć swoją filię w Pruszkowie. 

Pierwszy najemca
Wiadomo już, że w Nowej Stacji klienci znajdą sklep H&M. Salon marki będzie zlokalizowany na dwóch poziomach. Podobne rozwiązania znajdziemy w warszawskich centrach. Lokal zostanie przygotowany zgodnie z najwyższymi standardami firmy. Będzie zawierał pełną ofertę produktów dla kobiet, mężczyzn, dzieci i młodzieży. 

– Decyzja H&M o otwarciu salonu w centrum handlowym Nowa Stacja potwierdza słuszność naszej strategii biznesowej. Zainteresowanie potencjalnych najemców jest ogromne, z wieloma podmiotami prowadzimy już zaawansowane rozmowy. Wkrótce spółka przedstawi kolejne marki, które zdecydowały się na współtworzenie centrum handlowego Nowa Stacja w Pruszkowie – mówi Maciej Krzewiński.

Integracja
ECC stawia również na integrację z pruszkowską społecznością. Do tej pory deweloper odpowiedzialny za budowę Nowej Stacji zaangażował się w kilka lokalnych inicjatyw. Wspiera m.in. projekt „ekologicznej choinki” w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie, w ramach której są zbierane nakrętki. Fundusze z ich sprzedaży zostaną przekazane na akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Ale podobnych pomysłów jest wiele. – Chcemy się wpisać w życie lokalnej społeczności. Jak tylko możemy wspieramy lokalne działania. Zależy nam na budowaniu fajnego klimatu wokół centrum. To przecież nie tylko miejsce do robienia zakupów, ale i ciekawego spędzania czasu – podkreśla Krzewiński.
 
Pozwolenie już jest
– Właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, dzięki czemu pierwsze prace podejmiemy na początku 2016 roku. Natomiast oficjalne otwarcie centrum planujemy na 2017 rok – zapowiada Maciej Krzewiński.

Projekt budynku Nowej Stacji przygotowała firma IMB Asymetria, która stworzyła projekty m.in. Galerii Krakowskiej czy Plaza Kraków Jak zaznacza Krzewiński, głównym celem postawionym przed projektantami była funkcjonalność i intuicyjność. Dzięki zaproponowanym rozwiązaniom klienci w szybki i łatwy sposób będą mogli dotrzeć do każdego punktu Nowej Stacji.

Dojazd
Wiele osób uważa, że uruchomienie centrum handlowego sprawi, że w jego rejonie ruch będzie utrudniony. Inwestor zadbał jednak o odpowiednie rozwiązania drogowe. Wypracował je wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Pruszkowie. 

Jak zatem będzie wyglądał układ komunikacyjny? Od strony nowopowstającego osiedla wzdłuż granic działki na której powstanie Nowa Stacja wybudowane zostaną dwie drogi dojazdowe do centrum handlowego. Na ich skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza pojawią się dwa ronda: w pobliżu ulicy Stalowej i w rejonie siedziby straży pożarnej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.