Bezpłatny przegląd kominiarski w Pruszkowie

Pruszków

W ramach prowadzonej na terenie Miasta inwentaryzacji źródeł ogrzewania, urząd miasta zachęca do bezpłatnego przeglądu technicznego przewodów kominowych wraz z ich czyszczeniem w domach jednorodzinnych.

Zainteresowani wykonaniem przeglądu mieszkańcy Pruszkowa mogą zgłaszać się do Wydziału Ochrony Środowiska do dnia 25 września pod nr telefonu 22 735 87 89 w celu umówienia terminu wizyty kominiarza. Liczba bezpłatnych przeglądów jest już mocno ograniczona.

Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego należy starannie zadbać o właściwy stan przewodów kominowych i urządzeń grzewczych. Instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli, oraz czyszczeniu. Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Bezpłatny przegląd kominiarski w Pruszkowie”

 1. zgred pisze:

  Pięknie. A w niejednorodzinnych starych kamienicach można dać czadu. Tam często dochodzi do różnych samowolek a skutki mogą ponieść niewinni sąsiedzi.

  • Józef pisze:

   Chyba większość mieszkańców starych kamienic płacą czynsz ..i w tym mieści się przegląd wraz czyszczenie .

 2. Wilku najprawdziwszy pisze:

  Kluczowe zdanie: „W ramach prowadzonej na terenie Miasta inwentaryzacji źródeł ogrzewania”. Za darmo zrobią przegląd komina, potem zapiszą w bazie danych kto jakie ma ogrzewanie, czy gazowe czy węglowe, potem jak zacznie się sezon grzewczy to pod te adresy trafia kontrole anty smogowe i posypią się mandaty. Bardzo szybko się zwróci miastu opłacenie kominiarza.

  • mieszkanka pisze:

   Też tak samo pomyślałam 😀 I jeszcze zlokalizują kominki 😀 co by wiedzieć gdzie podjechać jak będzie wysoki alert smogowy.
   NIe ma nic za darmo.

  • V8-WPR pisze:

   Inwentaryzacja / baza danych użytkowników starodawnych kominków / kotłów , powodując zanieczyszczenie środowiska i smrodzić okolice jest według mnie całkiem w porządku. Były i może jeszcze jest możliwość dotacji by zmodernizować system ogrzewania miejsce zamieszkania. Ci co wybrali oszczędzić pieniądze na koszt środowiska, zdrowiu własnego i sąsiadów, należą się mandaty aż dostosują się 21-ego wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły