Awaria składu na linii WKD [ZAKOŃCZONA]

Kolej

Nad ranem zepsuł się jeden z nowych składów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Pasażerowie muszą borykać się z utrudnieniami.

WKD poinformowała, że w związku z awarią składu EN100 w rejonie przystanku osobowego „Warszawa Ochota” mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu pociągów. W pierwszej kolejności należy spodziewać się ich na odjazdach ze stacji „Warszawa Śródmieście WKD” w kierunku południowo-zachodnim. Usterka miała miejsce około godziny 6.35.

Po godz. 7.13 rozpoczęto spychanie uszkodzonego składu na stację „Warszawa Śródmieście WKD”. Zgodnie z informacjami jakie zamieścił przewoźnik, ruch pociągów ze wspomnianej stacji miał zostać wznowiony po godz. 7.20.

AKTUALIZACJA GODZ. 8.00

– Ok. godz. 7:30 ze stacji „Warszawa Śródmieście WKD” wyprawiony został pociąg nr 109 w relacji Warszawa Śródmieście WKD (odj. 7:30) – Grodzisk Mazowiecki Radońska (przyj. 8:34). Następnie ok. godz. 7:40 ze stacji „Warszawa Śródmieście WKD” wyprawiony został pociąg nr 319 w relacji Warszawa Śródmieście WKD (odj. 7:40) – Podkowa Leśna Główna (przyj. 8:22) – napisano w komunikacie WKD.

Kolejne pociągi będą wyjeżdżać w odstępach od 5 do 10 minut w celu przywrócenia stałej, czyli rozkładowej organizacji ruchu. Wszystko zależy od możliwości techniczno-eksploatacyjnych stacji „Warszawa Śródmieście WKD”.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.10

Awaria na linii WKD została usunięta. Rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.