3-letnie dziecko i pijani rodzice

Pruszków

Strażnicy miejscy z Pruszkowa kilka dni temu otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji trwa libacja alkoholowa. Po przeprowadzeniu czynności przez funkcjonariuszy okazało się, że rodzice 3-letniego chłopca nie trzeźwieją od około półtora miesiąca.

Strażnicy miejscy udali się na teren podwórka przy ul. Prusa 42 w Pruszkowie. – Dyżurny naszej jednostki, odebrał zgłoszenie o kobiecie i mężczyźnie, znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego – czytamy na stronie pruszkowskiej straży miejskiej.
 
Po przybyciu na miejsce strażnicy przystąpili do standardowych procedur w przypadku takich interwencji. Po kilku minutach pojawiła się matka pijanej kobiety. Co ustalili funkcjonariusze? – Dowiedzieli się od matki kobiety o zaniedbaniu obowiązków przez rodziców wobec niespełna 3-letniego synka i nadużywaniu przez nich alkoholu – czytamy dalej.
 
Taki stan miał trwać od około półtora miesiąca. Badanie alkomatem wykazało u rodziców po ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Sprawa została przekazana policji. – Cała dokumentacja i niezbędne informacje trafiła do komendy policji. Dziecko zostało pod opieka babci, ponieważ jak ustalono matka od dłuższego czasu nadużywa alkoholu. Aktualnie sprawa prowadzona jest w zespole do spraw nieletnich. Po przeprowadzonym postępowaniu zostaną przesłane materiały do sądu rodzinnego w Pruszkowie – mówi asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.