112 chętnych na kampus edukacyjny

Michałowice

Takiego zainteresowania chyba nikt się nie spodziewał. Aż 112 pracowni architektonicznych ubiega się o możliwość wystartowania w konkursie na projekt kampusu edukacyjnego i przedszkola w Regułach.

Gmina Michałowice przygotowuje się do budowy kampusu edukacyjnego i przedszkola w Regułach. Władze gminy nie ogłosiły jednak zwykłego przetargu na przygotowanie koncepcji i projektu. Zapadła decyzja o organizacji konkursu architektonicznego, który organizowany jest wspólnie z Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Skąd pomysł na takie rozwiązanie? Władze gminy Michałowice chcą poznać jak najwięcej możliwości wykorzystania terenu, na którym powstanie kampus.

Konkurs został ogłoszony 19 marca, a niedawno wójt gminy Małgorzata Pachecka poinformowała, że zainteresowanie konkursem jest ogromne. – Niezmiernie miło mi poinformować, że komisja konkursowa SARP podliczyła wnioski o dopuszczenie do konkursu architektonicznego na kampus edukacyjny i przedszkole w Regułach. O możliwość wystartowania w konkursie ubiega się 112 pracowni architektonicznych. Tak, sto dwanaście! Wnioski są w tej chwili weryfikowane przez SARP. Nasz konkurs wzbudził największe zainteresowanie architektów w ostatnich 2 latach – zaznacza Małgorzata Pachecka, wójt Gminy Michałowice. – Architektom startującym w konkursie życzymy otwartej głowy i lekkiej ręki. My, mieszkańcy, trzymamy za Was i za Nas kciuki. Prosimy o piękne i funkcjonalne koncepcje – dodaje.

Jakie zadanie czeka uczestników konkursu? W pierwszym etapie uczestnicy konkur¬su będą mieli za zadanie wykonać opra¬cowanie studialne koncepcji urbanistycz¬nej terenu wraz z określeniem powiązań komunikacyjnych, w tym ruchu rowero¬wego. W ramach kampusu edukacyjnego powstaną budynek przedszkola, budynek szkoły podstawowej i klub przedszkolny. Na terenie przy urzędzie gminy należy zlo¬kalizować również ośrodek kultury, ośro¬dek zdrowia z opieką specjalistyczną dla dzieci i osób starszych, obiekt rekreacyj¬no-sportowy, całoroczny amfiteatr i par¬kingi dla obiektów istniejących i projekto¬wanych, a ponadto parking na około 250 miejsc obsługujących przystanek WKD (P&R).
W drugim etapie konkursu uczestnik musi przedstawić szczegółową koncep¬cję architektoniczną obiektu przedszkola (budynek i teren) wraz z innymi towarzy¬szącymi mu elementami zagospodarowa¬nia oraz obsługą komunikacyjną, jak rów¬nież koncepcję rozwiązań przewidzianych do zastosowania w celu ograniczenia ener¬gochłonności, podniesienia efektywności energetycznej budynku przedszkola oraz zapewniających jego neutralność dla śro¬dowiska.

Opracowania studialne mają być gotowe do 1 lipca. Wyniki poznamy klika dni później, bo już 8 lipca. Zakwalifikowani do drugiego etapu uczestnicy na przygotowanie prac konkursowych będą mieli czas do 19 sierpnia. Oficjalne publiczne ogłoszenie wyników odbędzie się 28 sierpnia.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “112 chętnych na kampus edukacyjny”

 1. robi pisze:

  patrzac na opublikowane umowy na stronie gminy, to na razie dominuje rozdawnictwo.
  za chwile mieszkancy beda musieli liczyc sie z podwyzkami roznego rodzaju by zaspokoic „duchowa strawe” mniejszosci.
  Przykladem jest niedawna panika smieciowa.

 2. paca pisze:

  Dobrze byłoby żeby w przyszłości przynajmniej niektóre zlecenia nie były rozstrzygane przy zastosowaniu kryterium najniższej ceny jako rozstrzygającego. Renoma wykonawcy jest trudna do wyceny ale powinna być bardzo ważna. Czy np chirurga chcielibyście najtańszego ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły