10 chętnych na budowę Centrum Usług Medycznych

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn przygotowuje się do budowy Centrum Usług Medycznych. Do przetargu na realizację inwestycji zgłosiło się aż 10 chętnych.

Do przetargu na budowę Zespołu Usług Medycznych przy ul. Granicznej w Nadarzynie zgłosiło się 10 firm. Ich oferty znajdują się w granicach od 20,8 do 25 mln zł. Docelowo gmina na realizację inwestycji chciała przeznaczyć 18 mln zł.

—Obecnie pracownicy referatu zamówień publicznych i inwestycji urzędu gminy sprawdzają dokumenty i najprawdopodobniej już na początku czerwca poznamy wykonawcę naszego nowego Ośrodka Zdrowia – informuje Dariusz Zwoliński, wójt Gminy Nadarzyn. – „Pierwszą łopatę” planujemy wbić w tym roku, a budowa powinna zakończyć się w pierwszej połowie 2023 roku – dodaje.

W nowym ośrodku przewidziany jest podział na tzw podstawową opiekę zdrowotną, część specjalistyczno – diagnostyczną i rehabilitację. Dodatkowo znajdą się tam gabinety dla osób chorych, będą miały oddzielne ciągi komunikacyjne w stosunku do poradni małego dziecka, czy medycyny pracy.

Usytuowanie CUM przy nowo wybudowanym Parkuj i Jedź w Nadarzynie przy ulicy Granicznej stworzy możliwość swobodnego parkowania dla wielu pacjentów i pracowników ośrodka, a także umożliwi dostęp do opieki medycznej osobom korzystającym z gminnego transportu publicznego.

Już dzisiaj z dwóch gminnych, publicznych ośrodków zdrowia w Nadarzynie i Młochowie korzysta ponad 17.000 pacjentów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.