Aktualizacja: Znamy nowe logo Dulag 121

Region

Prezentujemy pozostałe konkursowe propozycje logo Muzeum Dulag 121. Laureatem konkursu został mieszkaniec Międzyrzecza. Wizualizację projektu zaprezentowano na konferencji w siedzibie starostwa.

W piątek 27 sierpnia, o godz. 12.00 w siedzibie starostwa powiatowego odbyła się konferencja, na której przedstawiono wizualizację nowego logo
Muzeum Dulag 121 oraz prezentację jego zastosowania na materiałach
promocyjnych. W konkursie udział wzięły prace 34 autorów.

Zwycięskie
logo zaprojektował Jarosław Leśniewski, grafik freelancer z
Międzyrzecza. – Jestem bardzo dumny, że znak mojego autorstwa będzie
reprezentował miejsce tak ważne i symboliczne dla mieszkańców Warszawy i
Pruszkowa. To spore wyróżnienie – podkreśla autor nagrodzonego
projektu.

Poniżej prezentujemy wybrane propozcyje logo Dulag 121 nadesłane na konkurs, prezentacja na podstawie materiałów Powiatu Pruszkowskiego (www.powiat.pruszkow.pl):


Głównym elementem zwycięskiego logo jest liczba 121, która przypomina także literę M. A jak proces twórczy opisuje autor projektu? – Projektując logo zwracam szczególną uwagę na jego czytelność i funkcjonalność. Znak powinien oddawać jednocześnie charakter instytucji lub miejsca dla jakiego powstaje. W związku z faktem, że w nazwie obozu widnieje charakterystyczna liczba '121' postanowiłem właśnie ten element wykorzystać. Liczba ta już z pierwszych założeń miała grać 'pierwsze skrzypce'. Podczas robienia szkiców zauważyłem, że układ cyfr przypomina literę 'M'. Litera ta miałaby symbolizować miejsce dla jakiego znak jest projektowany czyli 'MUZEUM'. Od tego momentu moje prace skupiły się głównie na tym, aby te dwa elementy ze sobą połączyć. Nie było to łatwe zadanie, jednak jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego – relacjonuje freelancer z Międzyrzecza.

Konkurs ogłoszony został na początku sierpnia. Skierowany był do wszystkich twórców, szczególnie studentów i absolwentów uczelni plastycznych, sztuk plastycznych oraz architektury. Wyboru dokonywało pięcioosobowe jury w składzie: Zdzisław Zaborski i Irena Horban reprezentujący środowiska kombatanckie, Paweł Ukielski – wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Alina Dorada Krawczyk – artysta plastyk oraz Elżbieta Smolińska – starosta pruszkowski.

Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 złotych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.