Zatrzymano dilerkę, która rozprowadzała narkotyki w szkole

Region

Narkotyki wśród młodzieży to ogromny problem, z którym próbują sięuporać rodzice, pedagodzy i policja. Niestety coraz częściej dilerzy docierają również do szkół.

W ubiegłym tygodniu podczas jednego z patroli grodziscy dzielnicowi w opuszczonym budynku przy ulicy Harcerskiej zauważyli dwie młode dziewczyny. Funkcjonariusze postanowili poznać cel spotkania nastolatek. Jak się okazało jedna z nich miała przy sobie torebeczkę z amfetaminą.

Do posiadania narkotyków i częstowania koleżanki przyznała się 17-letnia Patrycja L. Sąd zastosował wobec niej tymczasowy dozór policyjny. Nastolatka będzie musiała meldować się na komendzie trzy razy w tygodniu.

Policjanci ustali również, w jaki sposób dziewczyna weszła w posiadanie środków odurzających. Jak się okazało kupiła je od koleżanki w szkolnej toalecie. Dilerem okazała się Anna G. mieszkanka jednej podgrodziskich miejscowości. Jeszcze tego samego dnia 18-latka usłyszała zarzuty. Najbliższe trzy miesiące dziewczyna spędzi w areszcie, za handel narkotykami grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.