Zatrzymanie złodziejskiej grupy z Jaktorowa

Region

Tuż przed majówką funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego i Jaktorowa zatrzymali czterech nastolatków odpowiedzialnych za kradzieże. Zaledwie kilka dni zajęło mundurowym odnalezienie kolejnych członków grupy.

W kwietniu do grodziskiej komendy wpłynęło wiele zawiadomień o kradzieżach i włamaniach. Łupem padały z reguły rzeczy pozostawione w opuszczonych domach i na posesjach z całego powiatu. Podczas rutynowej kontroli 15-latka policjanci znaleźli jeden ze skradzionych fantów. Okazało się, że Daniel B. ma przy sobie zegarek pochodzący z włamania.

Funkcjonariusze zaczęli ustalać, czy nastolatek jest powiązany z innymi kradzieżami. Jeszcze tego samego dnia udało się wytypować wspólników Daniela B. Zatrzymano trzy koleje osoby – 15-letniego Damiana B., 19-letniego Tomasza S. i 20 letniego Michała N. Policjanci ustalili, że chłopcy dokonywali kradzieży w różnym składzie, terminach i miejscach.

Dalsze dochodzenie doprowadziło do ujęcia kolejnych przestępców. Zatrzymany 19-letni Daniel P. prócz udziału w kradzieżach podejrzewany był również o rozbój. Pokrzywdzony mężczyzna zgłosił na komisariacie pobicie i kradzież telefonu. Z jego zgłoszenia wynikało, ze Daniel P. miał wspólnika. Funkcjonariusze szybko ustalili jego tożsamość, okazało się, że pomocnikiem 19-latka był 17-letni Łukasz D.

Na wniosek policjantów z Jaktorowa Daniel P. został osadzony w celi na dwa miesiące. Wraz z kolegą usłyszy zarzut rozboju, za który grozi kara do 12 lat więzienia. Wcześniej zatrzymani chłopcy oraz Daniel P. usłyszą jeszcze zarzuty za wcześniej popełnione przestępstwa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.