Wznowione prace na ul. Biskupickiej

Po przerwie spowodowanej niesprzyjającej pogodzie, drogowcy wrócili na ul. Biskupicką. Prace postępują.

Trwa remont ul. Biskupickiej w Brwinowie. W ostatnim czasie drogowcy musieli przerwać prace ze względu na panujące, zimowe warunki atmosferyczne. Robotnicy po powrocie wybudowali podziemne instalacje oświetlenia drogowego i znaczną część chodników po parzystej stronie drogi.

Najtrudniejszą częścią zarówno tej, jak i innych inwestycji drogowych, są kolizje infrastruktury. Podczas budowy kanalizacji deszczowej przy skrzyżowaniu z ul. Skudry robotnicy natrafili na kolizję z rurą gazu średniego ciśnienia. Usunięcie jej jest bardziej czasochłonne niż usunięcie kilkunastu innych kolizji występujących w czasie tej budowy.

Kolizja z gazociągiem uniemożliwia domknąć sieci kanalizacji deszczowej i kontynuować przebudowę jezdni. – Wykonawca wykonał projekt usunięcia tej kolizji i zatwierdził go w gazowni. Teraz czeka na dogodny termin wykonania tych prac, co nie jest już takie oczywiste, bowiem gazociąg ten zapewnia gaz dla znacznej części Brwinowa – informuje burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. Sprawne usunięcie tej kolizji pozwoli na dalsze prace i zakończenie remontu ul. Biskupickiej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Wznowione prace na ul. Biskupickiej”

 1. dsad pisze:

  ile mozna remontować taki fragment, w cywilizowanym świecie to byłoby tydzień, max 2, a tutaj już 6 miesiąc rozgrzebane i końca nie widać. Ba, nawet nie jesteśmy w środku

 2. Z autopsji pisze:

  Pięknie to wygląda na zdjęciach. Rzeczywistość jest taka, że mieszkańcy brną w czerwonej mazi. Skrzyżowanie z ulicą Sienkiewicza, Słowackiego i Mickiewicza zalane wodą i czerwonym błotem, żeby je przejść trzeba poświęcić obuwie na niszczenie. Niektóre boczne ulice służą za skład budowlany, poniszczone trawniki, za utrzymanie których płacimy podatek. Porozrzucane na całym remontowanym odcinku odpady budowlane. Utrudniające korzystanie ze ścieżek, które wydeptują w rozkopanej ziemi mieszkańcy. A tu jeszcze konia kują. a żaba łapę podstawia i chwali się tym co spaprał. Poprowadzony objazd przez ulicę szkolną nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych. Dla mieszkańców ulicy Zgoda i rodziców dowożących swoje dzieci do szkoły jedynie jest dobra wola kierowców, a i to jest od razu otrąbiane przez jadących z tyłu.

 3. Polacy=krótka pamięć pisze:

  Dochodzą słuchy od moich znajomych posiadających firmy, że zwijane są maszyny budowlane z frontów robót drogowych bo rząd tuska i hałowni przestał wypłacać pieniądze!
  YYYY, skąd my to znamy ?
  Może młodsze pokolenie nie pamięta jakie to złodzieje !
  I faktycznie, na odcinku od Nowego Dworu do Płońska wymiotło cały sprzęt !

  • Mati pisze:

   Syn koleżanki brata kolegi z pracy ma znajomego w służbach i ma info z pierwszej ręki, że…..
   Czyli jak rozpoznać post proruskiego trola.

  • chała pisze:

   To było wiadome tuż po wyborach.

  • Anna pisze:

   Ostatnio jechałam tym ” remontowanym” odcinkiem S7 Płońsk – Nowy Dwór – potwierdzam, maszyny zniknęły wraz z pojawieniem się rządu Tuska

  • G pisze:

   No to zaczęło się utyskiwanie pislamistów, jak mi was szkoda, he he….

  • Wilku pisze:

   Brwinowianin, nie zmieniaj nicków, bo nadal widać, że to ty. Młodsze pokolenie może nie pamięta Platformy, za to widziało jakimi złodziejami był PiS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Grill gazowy