Wypielęgnują Aleję Marii Dąbrowskiej

Komorów

Władze powiatu pruszkowskiego planują wypielęgnować Aleję Marii Dąbrowskiej. Nie chodzi tu jednak o remont zniszczonej nawierzchni. Wypielęgnowane zostaną drzewa tworzące zabytkową aleję.

Zabytkowa Aleja Marii Dąbrowskiej niegdyś była częścią historycznego traktu łączącego Komorów z Helenowem. Pod opieką konserwatora znajduje się odcinek od torów WKD do ronda u zbiegu al. Kasztanowej, al. Starych Lip i ul. Sieradzkiej. Wzdłuż Alei Marii Dąbrowskiej rośnie wiele drzew – pomników przyrody. I to właśnie drzewa w najbliższym czasie przejdą zabiegi pielęgnacyjne. Wszystko po to, by zadbać o zdrowie starych drzew.

W ramach zadania 101 drzew tworzących pomnik przyrody przejdzie pielęgnację. Zakres prac do wykonania został wykonany na podstawie ekspertyzy dendrologicznej. I tak przeprowadzona zostanie tu mikoryzacja korzeni (To zabieg, który pozwala „nawiązać współpracę” miedzy drzewem a grzybami. Każda ze stron ma tu korzyści. Drzewo jest żywicielem grzybów, a te w zamian zwiększają nawet do kilku tysięcy razy powierzchnię wchłaniania wody) oraz aplikacja kwasów humusowych i izolatów bakterii glebowych.

Władze powiatu pruszkowskiego wybrały już firme, która przeprowadzi wszystkie zabiegi pielęgnacyjne. Będzie to Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Margot”. Koszt prac to przeszło 23 tys. zł netto. Wszystkie zabiegi mają być wykonane w ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wypielęgnują Aleję Marii Dąbrowskiej”

  1. Ja pisze:

    Drzewa będą wypielęgnowane, i super, tylko kiedy w końcu zostanie naprawiona nawierzchnia, która jest w tragicznym wręcz stanie 🙁 mieszkańcy Komorowa mają dość. Starostwo w tej sprawie odnosi totalną porażkę.

  2. 🐷 pisze:

    Za te pieniądze będzie wycinka jako pielęgnacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły