Uwaga na niskie ciśnienie wody

Brwinów

W upalne dni mieszkańcy gminy Brwinów mogą mieć problem z odpowiednim ciśnieniem wody w swoich domach. W tym czasie warto zrezygnować m.in. z podlewania ogródków.

W trakcie upałów na terenie gminy Brwinów pojawiają się problemy ze spadkiem ciśnienia wody. Dlatego też Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaleca, by w gorące dni maksymalnie ograniczyć korzystanie z wody i nie podlewać ogródków. Wodę należy wykorzystywać jedynie do celów bytowych.

– Nasze Stacje Uzdatniania Wody pracują obecnie z pełną wydajnością, jednak dla zapewnienia dostaw w godzinach szczytu zapotrzebowania nocą może dochodzić do zmniejszenia ciśnienia w sieci wodociągowej lub czasowych przerw w dostawach wody – podkreślają przedstawiciele BPWiK.

Warto zaznaczyć, że podobne problemy pojawiły się w poprzednich latach. Rok temu burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński wydał nawet zarządzenie zakazujące podlewania ogródków w tzw. godzinach szczytu, czyli między godz. 15.00 a 24.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Uwaga na niskie ciśnienie wody”

 1. ludzik pisze:

  Nie odpowiedzą? Wiedziałem, że tak będzie. Komuch zawsze uważa, że jak się zamilcza problem, to problem znika. Ale przypomnimy obydwu niepoważnym urzędnikom lejącą się wodę z uszkodzonego hydrantu przed wyborami.

 2. ludzik pisze:

  Nie zamierzam oszczędzać wody. A dlatego, że w Żółwinie w okresie kwietnia – maja przez prawie miesiąc lała się woda z uszkodzonego hydrantu na jezdnię i do rowu odwadniającego przy ulicy Leśnej. I nie było komu tego naprawić w ciągu 2-3 dni maksymalnie. Ile hektolitrów drogocennego płynu się zmarnowało? Może szef „wodociągów i kanalizacji” wyjaśni publicznie tę nienormalną sytuację?! A może burmistrz zabierze głos?

 3. Zdziwiony pisze:

  Na wszystkim karzą oszczędzać, a kuriozalne jest oszczędzanie na workach na zieleń. Worki na zieleń są tak cienkie,że śniadaniówki są bardziej wytrzymałe.Nie dość że są w stosunku do poprzednika prawie przeźroczyste to wymiarowo jeszcze mniejsze.Poza tym 2 cieniutkie worki miesięcznie to jakaś kpina w gminie gdzie bardzo dużo mieszkańców ma swoje posesje i związane z tym prace ogrodowe.To że samemu można wywieźć do Nadarzyna i samemu wyrzucić do kontenera nie jest żadną łaską. Można by więc przywołać piosenkę „Taka gmina a może by tak do Wołomina?” Tylko po co, jak można by zrobić coś normalnego tu i np. zwiększyć limit odbierania worków z zielenią zwłaszcza,że samochód zabiera lub nie zabiera jeżdżąc 2 razy w miesiącu?

 4. Brwinowski Podatnik pisze:

  Niech w końcu zwiększą moc wodociągów. Powstały liczne osiedla np. Parzniew ok 8 tys. gospodarstw. Podatki biorą a wodociągi zostały na poziomie lat 90-tych. To jest jakieś kuriozum.

 5. KomsomolskajaPrawda pisze:

  Woda oligoceńska powinna być w centrum koło kościoła jak jest w całej Europie, gdzie można napić się za darmo wody będąc spragnionym…
  No ale nie u nas. Zabudowali to miejsce blokami i 88% ludzi zapomniało , że Brwinów ma ujęcie

 6. ep pisze:

  Wincyj znaków pokazujących prędkość i figurek na rondach… 🙂

 7. robot pisze:

  MPWiK zachęca do podlewania ogródków w czasie opadów i kiedy jest zimno.

 8. Janina pisze:

  Ludzie nie podlewają ogródków bo nie ma wody… Zresztą kogo jest stać na lanie wody z wodociągu przy takich cenach??? Większość ma swoje ujęcia wody do tych celów. Wydaje się pozwolenia na budowę patodeweloperki, nie modernizując wodociągu i kanalizacji. Ale liczy się zysk z podatków a nie człowiek!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły