Umowa na EKOpark podpisana

Ursus

Władze warszawskiej dzielnicy Ursus podpisały umowę na budowę EKOparku. Nowe miejsce do wypoczynku w okolicy powstanie przy ul. Gierdziejewskiego.

Pierwszy park ekologiczny w Warszawie powstanie tuż obok nas – w Ursusie. Na terenie 3,3 ha powstanie ekologiczny park. Można powiedzieć, że t pionierskie przedsięwzięcie. Władze Ursusa już podpisały umowę z wykonawcą firmą Sorted.

Jakie atrakcje pojawią się na terenie przy ul. Gierdziejewskiego między ul. Warszawską, Wolności, Orłów Piastowskich i Czerwoną Drogą? EKOpark ma być naturalnym i nieco dzikim parkiem. Pojawia się w nim polany piknikowe przestrzenie do wypoczynku, plac do street workout’u oraz plac zabaw wykonany z naturalnych materiałów. Zaprojektowano również wybieg dla psów. 

Całości dopełnią elementy małej architektury wykonane z materiałów recyklingowych, a do oświetlenia parku wykorzystane zostaną latarnie z panelami solarnymi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.