Nowe rondo powstanie w Ursusie

Ursus

W Warszawie w rejonie ulic Regulskiej, Spisaka i Sosnkowskiego powstanie rondo. Ze względu na budowę kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej zmienią trasy.

Do piątku 27 listopada do godziny 18.00 skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu.

Ulice Spisaka i Sosnkowskiego będą zamknięte od Kościuszki, dalej możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. Poprowadzono objazd ulicami Kompanii AK „Kordian” – Regulska.

Autobusy komunikacji miejskiej nie będą dojeżdżały do pętli PKP Ursus. Pojazdy linii 129 i 207 skierowane będą na objazd poprowadzony ulicami Kościuszki – Spisaka – Kompanii AK „Kordian” – Regulska. Autobusy nr 178 będą kursować od ulicy Regulskiej do przystanku Prażmowska, gdzie wrócą ulicą Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Autobusy linii nocnych N35 i N85 będą kursowały ulicą Spisaka.

Trwa budowa ronda w Ursusie. Zdaniem władz Warszawy nowe rozwiązanie ma usprawnić przejazd kierowcom i poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Nowe rozwiązanie ma na celu zapewnienie pełnej przejezdności dla autobusów komunikacji miejskiej dojeżdżających do przystanków na pobliskiej pętli.

W ramach prac powstaną przejścia dla pieszych wytyczone przez ulice Spisaka i Sosnkowskiego. Na obydwu ulicach zostanie dopuszczony ruch rowerowy w obu kierunkach.

Zgodnie z przewidywaniami władz Warszawy rondo powinno być wybudowane do czwartku 31 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.