Umowa na budowę hali sportowej przy SP 3 podpisana

Piastów

17 listopada władze Piastowa podpisały umowę z wykonawcą, który wybuduje halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 3. Za 14 miesięcy obiekt ma być gotowy.

Przetarg na wykonanie hali w formule „zaprojektuj i wybuduj” wygrała firma Grupa Ekoenergia Sp. z o.o. Wartość umowy wynosi prawie 14,6 mln zł, z czego 90% zostanie sfinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Już za 14 miesięcy uczniowie z piastowskiej „Trójki” przeniosą się z lekcjami WF-u do nowej sali gimnastycznej. Jej bryła będzie dwudzielna. W niższej, parterowej części znajdą się pomieszczenia obsługujące halę – szatnie dla uczniów, szatnie dla trenerów, magazyn i niezależne wejście z szatnią. Wyższa część to właśnie hala o powierzchni 575 mkw. – będzie w niej miejsce na boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę.

Salę będzie można podzielić na mniejsze sekcje dzięki rozsuwanym kurtynom. To sprawi, że zajęcia będą mogły odbywać niezależnie dwie grupy uczniów. Hala będzie pełnić także funkcje „pozasportowe” – będą na niej organizowane festyny, przedstawienia, akademie, imprezy szkolne itp.

Do hali będzie prowadził przeszklony łącznik między salą a szkołą. Będzie on stanowił także wejście do obiektu. Dodatkowo w nowym budynku znajdzie się mała sala gimnastyczna o powierzchni 104 mkw.

Budynek będzie tak rozplanowany, by jego środkową część stanowiło zielone patio. Zieleń pojawi się również na dachu, gdzie znajdą się rośliny płożące i trawa. Budynek wyposażony zostanie w pompy ciepła i ogniwa fotowoltaiczne, które w pełni pozyskają energię ze źródeł odnawialnych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.