Ukradł plecak – nie wiedział, że w środku było pół miliona

Region

Piaseczyńska policja zatrzymała obywatela Gruzji, który ukradł plecak z jednego z samochodów na stacji benzynowej w Łazach. W plecaku znajdowało się pół miliona w różnych walutach.

Na twarzy rabusia z pewnością pojawiło się niemałe zdziwienie, kiedy otworzył skradziony plecak, a w środku zobaczył niesamowitą ilość pieniędzy. Moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu na jednej ze stacji benzynowych w Łazach.

Na nagraniu widać jak 33-letni obywatel Gruzji wraz z kompanem podjeżdżają do dystrybutora fordem. Obok stoi zaparkowane bmw, a jego kierowca zajęty jest tankowaniem. Najpierw z forda wysiada kierowca i sprawdza czy auto jest puste. Następnie wysiada pasażer, upewnia się, że kierowca bmw nie zwraca uwagi na auto, sięga po plecak i wraca do forda, po czym razem z kierowca odjeżdżają z łupem. W plecaku znajdowało się przeszło 500 tys. zł w różnych walutach.

Policjanci z Piaseczna zabezpieczyli nagranie z monitoringu, a po analizie ustalili domniemanego sprawcę i jego adres. Mundurowi pojawili się w jednym z mieszkań na terenie Ząbek. Otworzył im 43-latek, który poinformował funkcjonariuszy, że poza nim i jego koleżanką, w mieszkaniu nie ma nikogo innego. Policjanci jednak nie dali wiary tym tłumaczeniom i po chwili przeszukiwań znaleźli poszukiwanego 33-latka… w skrzyni łóżka. Funkcjonariusze odzyskali także 20 tys. dolarów.

Obywatel Gruzji został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Są zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Ukradł plecak – nie wiedział, że w środku było pół miliona”

 1. paca pisze:

  Oprócz zgodnej z prawem kary taka lachudra winna mieć utaplany ryj, w miejscu publicznym, wobec kobiet i dzieci. Winien być napiętnowany, naznaczony. By poczuł się jak prawdziwy śmieć, spuszczony w szambie.

 2. Roberto pisze:

  Ustawka jak nic

 3. Jerzy pisze:

  Wiecie dlaczego nigdy nie przeczytacie o przestępstwach obywateli Armenii? Bo to porządni ludzie. Bezlitośni ale uczciwi.

 4. Waszek pisze:

  Ciurków z Kaukazu deportować. Wszystkich

 5. robot pisze:

  Obywatel Gruzji – czy to dowartościowywanie łachudry ? Po prostu Gruzin.
  Głupi można by powiedzieć o okradzionym ale głupki takiej kasy na ogół nie mają.
  Jeśli zgłosił kradzież to raczej forsa była legalna. Jeśli nie kantorowiec to kto ?

 6. Outrage pisze:

  20tyś $ to po obecnym kursie niecały 90tyś zł, czyli gość jest zarobiony na ponad 400 000 zł….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły