Szpital Tworkowski poszerza swoją ofertę

Region

W piątek 29 stycznia na terenie Szpitala Psychiatrycznego w Tworkach odbyła się uroczystość otwarcia nowego Oddziału V Psychiatrii Konsultacyjnej.

Odrestaurowany i wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny ponad stuletni budynek pawilonu V służył będzie diagnostyce i leczeniu  stresu oraz depresji. Nowy oddział będzie mógł hospitalizować 22 pacjentów i pozwoli na uruchomienie Szpitalowi Tworkowskiemu nowego kierunku w klinicznej pracy psychiatrycznej w leczeniu psychicznego podłoża chorób cywilizacyjnych.

Otwarcie V Oddziału Psychiatrii Konsultacyjnej jest zarazem finałem pierwszego etapu szerokiego programu rewitalizacji i rozbudowy Szpitala Tworkowskiego w ramach pozyskanych środków unijnych.

W uroczystości otwarcia nowego oddziału wzięli udział m.in. wiceminister zdrowia Adam Frączak, marszałek mazowiecki Adam Struzik, były minister zdrowia Marek Balicki, przedstawiciele samorządów  oraz dyrektorzy szpitali z zachodniego Mazowsza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.