Startują prace remontowe na al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie

Michałowice

Ważna wiadomość dla kierowców i mieszkańców. Remont al. Marii Dąbrowskiej coraz bliżej. W środę 7 lutego ruszają prace, szykujcie się na utrudnienia.

We wtorek 31 października 2023 r. odbyło się wprowadzenie na budowę wykonawcy zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 3115W – Al. M. Dąbrowskiej w Komorowie wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Waldemara i ul. H. Kotońskiego oraz przebudową jezdni drogi na odc. od ul. Podhalańskiej do dz. nr 584 (obręb Komorów Osiedle)”. Po trzech miesiącach od wprowadzenia na teren budowy przyszła pora na rozpoczęcie prac.

Przypomnijmy. Zadanie obejmie remont drogi powiatowej na odcinku prawie 1 km wraz z remontem skrzyżowań z drogami gminnymi, zjazdów i chodników. Przebudowę przejdą także skrzyżowania z ul. Waldemara i H. Kotońskiego – tu pojawi się nowa sygnalizacja świetlna i chodniki. W związku z przebudową zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Do zadań wykonawcy będzie też należało przesadzenie drzewa wraz z jego trzyletnim utrzymaniem.

Od środy 7 lutego al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie zostanie całkowicie wyłączona z ruchu dla pojazdów. W ramach I etapu przebudowany zostanie odcinek od ul. Berylowej do ul. Podhalańskiej. Zostały wytyczone objazdy dla mieszkańców nieruchomości położonych przy przyległych do alei dróg. Na utrudnienia i zmiany musza przygotować się również pasażerowie linii 62 i L2. Drugi etap prac będzie prowadzony na odcinku Podhalańska – Sieradzka.

Prace mają zakończyć się w połowie 2024 r. w okresie wakacyjnym.

Objazdy:

Objazd linii 62:


Objazd linii L2:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Startują prace remontowe na al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie”

  1. Super pisze:

    Kolejna ulica w regionie zamknięta, witajcie korki.

  2. Zapora pisze:

    Dlaczego na ul. M.Dąbrowskiej nie będzie ścieżki rowerowej proszę niech na to pytanie odpowie powiat i gmina michałowice, przecież na tej ul. jest b. duży ruch samochodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły